Švedski napadač Alexander Isak (25) i službeno je novi član Liverpoola, objavili su "Redsi".
02.09.2025.
08:35
Autor: M.Š./Hina/HRT
Švedski napadač Alexander Isak (25) i službeno je novi član Liverpoola, objavili su "Redsi".
Newcastle je popustio i na isteku ljetnog prijelaznog roka klubovi su dogovorili transfer.
Mediji navode kako se radi o rekordnom transferu na Otoku, vrijednom 150 milijuna eura, uključujući bonuse.
- Osjećam se fantastično, podijelio je prve dojmove za klupsku stranicu 25-godišnji švedski napadač.
- Bio je to dug put dovde. Ali jako sam sretan što sam dio ove momčadi, ovog kluba i svega što on predstavlja. To je nešto na što sam ponosan i stvarno se tomu veselim, dodao je.
Dugotrajni pregovori o ovom transferu obilježili su prijelazni rok Premier lige.
Liverpool je početkom kolovoza ponudio oko 100 milijuna eura, što su na St. James Parku odbili. Liverpool je nastavio dizati ponudu, a švedski reprezentativac s 52 nastupa, kojem su preostale tri godine ugovora sa "Svrakama", odbio je igrati.
Na kraju su čelnici Newcastle Uniteda ipak popustili.
- Mislim da mogu mnogo toga dati. Napadač sam, ali uvijek želim dati što više mogu, uglavnom golove, ali i puno više od toga. Želim sve osvojiti, dodao je.
Švedski nogometaš došao je u Newcastle iz Real Sociedada 2022. za gotovo 70 milijuna eura.
Prošle sezone zabio je 23 gola u Premier ligi, što je Newcastleu pomoglo da se kvalificira za Ligu prvaka i završi sezonu na petom mjestu.
Umjesto njega Newcastle United je angažirao Yoanea Wissu iz Brentforda za 60 milijuna eura.
Wissa je postigao 45 golova u 137 nastupa u Premier ligi za Brentford otkako je stigao iz francuskog Lorienta, ali ove sezone nije nastupio jer je čekao transfer.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora