23:35 / 03.02.2021.

Autor: T.D./Hina

Liverpool poražen na Anfieldu, sve dalje od obrane naslova

Igrači Liverpoola u šoku nakon domaćeg poraza

Engleski nogometni prvak Liverpool sve je dalje od obrane naslova, u susretu 22. kola izgubio je na svom Anfieldu od Brighton and Hove Albiona s 0-1 (0-0) pa sada zaostaje čak sedam bodova za vodećim Manchester Cityjem uz jedan odigran susret više.

Liverpool je ponovno bio napadački sterilan protiv momčadi koja se odlučila braniti svim sredstvima, a početkom nastavka Brightonu je uspio i jedan protunapad kojega je sretno i spretno u pogodak pretvorio Alzate.

West Ham United je zadržao peto mjesto na ljestvici 3-1 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Aston Ville, a sjajan debi u dresu "čekićara" imao je Jesse Lingard koji je postigao dva pogotka. Ipak, mrežu Ville "načeo" je Souček u 51. minuti nakon lijepe asistencije Benrahme. Samo pet minuta potom Lingard je povisio na 2-0 na dodavanje Antonija. Nadu domaćima u pozitivan rezultat vratio je Watkins u 81. minuti iskoristivši lucidno proigravanje Grealisha, no samo dvije minute potom ponovno je Antonio bio dodavač, a Lingard strijelac za West Ham.

U Leedsu je Everton stigao do prednosti od 2-0 u prvih 45 minuta golovima Sigurdssona (9) i Calvert-Lewina (41), da bi u nastavku poraz Leedsa ublažio Raphinha (48). Leeds je tako ostao 11. sa 29 bodova.

REZULTATI 22. KOLA,

Utorak:

Sheffield United - West Bromwich Albion 2-1 (Bogle 56, Sharp 73 / Phillips 41)

Wolverhampton Wanderers - Arsenal 2-1 (Ruben Neves 45+5-11m, Joao Moutinho 49 / Pepe 32)

Manchester United - Southampton 9-0 (Wan-Bissaka 18, Rashford 25, Bednarek 34-ag, Cavani 39, Martial 69, 90, McTominay 71, Bruno Fernandes 87-11m, James 90+3)

Newcastle United - Crystal Palace 1-2 (Shelvey 2 / Riedewald 21, Cahill 25)