19:54 / 16.02.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Slavlje Liverpoola na San Siru

Slavlje Liverpoola

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Liverpool je na gostovanju pobijedio Inter sa 2:0, dok su u drugom susretu večeri RB Salzburg i Bayern odigrali 1:1.

Nerazzurri i Redsi su odigrali zanimljivu utakmicu s mnogo trke, nizom prilika, a na koncu su slavili gosti sa 2:0 premda je i talijanski prvak vrlo lako mogao do slavlja.

Pobjedu "Redsima" donijeli su Roberto Firmino (76) i Mohamed Salah (83).

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 14. minuti. Robertson je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, Mane je pucao glavom, ali iznad gola. Samo dvije minute kasnije uzvratio je Inter najboljom prilikom u prvom poluvremenu. Perišić je sjajno prošao po lijevom krilu, ubacio pred gol do Calhanoglua koji je pucao, ali je lopta pogodila prečku.

U 29. minuti okušao se Alexander-Arnold iz slobodnog udarca, no i taj je pokušaj završio iznad gola. Uslijedilo je novo uzbuđenje pred vratima engleskog sastava u 35. minuti. Bila je to brza kontra domaćeg sastava, Dumfries je pokušao uposliti Džeku ispred gola, no Konate je uklizavanjem spriječio opasnu situaciju.

Inter je bolje ušao u drugo poluvrijeme. Već na startu domaćin je imao priliku koja je izrađena na "hrvatski pogon". Perišić je bio dodavač, a Brozović je opalio sa 18 metara, ali je pucao pored gola. U 53. minuti je ponovo zaprijetio Inter, ponovo je ubacio Perišić, no Lautaro je zamalo zakasnio.

U 60. minuti Inter je zabio, no pogodak Edina Džeke je ispravno poništen zbog zaleđa. Prvu priliku u nastavku gosti su imali u 63. minuti, ali Luis Diaz nije najbolje reagirao.

U trenucima Interove dominacije, Liverpool je u 76. minuti poveo. Roberson je ubacio iz kornera, a Firmino glavom zabio za vodstvo Redsa. Novu priliku za Inter vidjeli smo u 80. minuti, s ruba kaznenog prostora pucao je Perišić, ali preko gola.

Gosti su pobjedu i veliku prednost uoči uzvrata osigurali u 83. minuti golom Mohameda Salaha. Alexander-Arnold je ubacio u kazneni prostor, a Salah se najbolje snašao u gužvi ispred gola.

Ivan Perišić i Marcelo Brozović su odigrali cijeli susret u domaćim redovima.

Uzvratni susret je 8. ožujka u Liverpoolu.

U utorak je Manchester City na gostovanju pobijedio Sporting sa 5:0, dok je PSG u Parizu porazio Real Madrid sa 1:0.

Idućeg tjedna na programu su preostale četiri utakmice. U utorak se sastaju Chelsea - Lille te Villarreal - Juventus, a dan kasnije Benfica - Ajax i Atletico Madrid - Manchester United.

KRAJ UTAKMICE! LIVERPOOL JE SLAVIO KOD INTERA GOLOVIMA FIRMINA I SALAHA!

87' Trostruka promjena kod Intera, izlaze De Vrij, Vidal i Dumfries, ulaze Ranocchia, Gagliardini i Darmian

86' Umjesto Alcantare u igri za Redse je Milner

video thumb

83' GOOOL! Liverpool preko Salaha udvostručuje vodstvo! Egipćanin je ovim golom postao prvi igrač u povijesti Lige prvaka koji je zabio u osam uzastopnih gostujućih utakmica!

80' Dobar udarac Perišića, ali lopta ipak odlazi preko gola

video thumb

75' GOOOL! LIVERPOOL VODI 1:0! Osmi korner za goste, nova zadaća za Robertsona koji šalje loptu na prvu vratnicu, a zabija Kloppov džoker s klupe Firmino!

73' Nakon udarca iz kuta Calhanoglua, s vrha peterca puca Dumfries, no lopta ne ide u okvir gola

70' Promjena u domaćim redovima, izlazi Lautaro Martinez, na terenu je Alexis Sanchez

Luis Diaz

Luis Diaz

62' Škriniar spašava Inter, dobro su kombinirali Arnold i Diaz, ali udarac Diaza blokira Škriniar

60' Džeko pogađa mrežu, ali nema gola za Inter jer je signalizirano zaleđe

59' Strateg Liverpoola Klopp radi trostruku izmjenu, izlaze Fabinho, Mane i Elliott, ulaze Henderson, Luis Diaz i Keita

55' Novi napad Intera preko Perišića, klizećim startom 'čisti' Konate, za glavu se prima Martinez

53' Dobar ulazak talijanskog prvaka u nastavak utakmice, dijagonala Dumfriesa prema Perišiću, sjajan centaršut hrvatskog reprezentativca prema Martinezu koji ipak malo kasni i promašuje loptu

Marcelo Brozović

47' Perišić uposlio Brozovića, ovaj nije dobro zahvatio loptu koja odlazi daleko pored gola

46' Počelo je drugo poluvrijeme, promjena u redovima Liverpoola - umjesto Dioga Jote ušao je Roberto Firmino

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Dosta izjednačena utakmica, nešto veći posjed lopte imao je Liverpool, no najveću priliku na utakmici propustio je Inter, kada je nakon sjajne lopte Perišića Calhanoglu pogodio gredu

Edin Džeko i Virgil van Dijk

45' Dobra lopta Perišića za Džeku, no spreman je Van Dijk koji se odlično ogradio, a Alisson kupi loptu, igrat će se dvije minute nadoknade

40' Škriniar u skoku glavom, lopta odlazi pored vratnice

37' Pritisak Liverpoola, gužva pred golom Handanoviča, ali Jotin udarac blokira Škriniar

23' Korner za Liverpool, izvodi ga Robertson, Mane neprecizan

Slavlje Adamua nakon gola Bayernu

21' Na San Siru mreže miruju, a u Salzburgu istoimeni domaćin dolazi u vodstvo protiv velikana Bayerna, strijelac Adamu

16' Kakva prilika za Inter! Perišić je uposlio Calhanoglua koji pogađa gredu! Ostaje 0:0 na San Siru

14' Najbolja šansa za goste na utakmici, nakon slobodnog udarca Robertsona, Mane pokušava glavom, lopta odlazi preko gola

8' Dosta prostora za Salaha, no njegov udarac blokira De Vrij, prvi udarac iz kuta za Liverpool, izvodi ga Alexander-Arnold, nema opasnosti za vrata domaćih

Dvoboj Intera i Liverpoola

5' Dobra prilika za Inter, potegnuo je Martinez, ali lopta odlazi pored gola

1' Poljski sudac Szymon Marciniak označio je znak za početak dvoboja na San Siru!

Početni sastavi:

INTER: Handanovič; Škriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Vidal, Brozović, Hakan Çalhanoğlu, Perišić; Džeko, Martínez

LIVERPOOL: Alisson, Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Thiago Alcantara, Elliott, Mane, Salah, Diogo Jota

Milanska momčad grupnu fazu je okončala na drugom mjestu skupine D iza Real Madrida skupivši deset bodova (tri pobjede, remi i dva poraza), dok je moćni Liverpool prošetao skupinom B s maksimalnih 18 bodova.

- Vjerujem da je Liverpool favorit, ali dvije utakmice se moraju igrati. Liverpool ima jake pojedinačne igrače, ali utakmica počinje s 0:0, rekao je trener Intera Simone Inzaghi.

Strateg Redsa Jürgen Klopp nahvalio je hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića.

- Izdvojio bih Perišića, radili smo zajedno i bili jako uspješni. Osvojili smo dvostruku krunu u Njemačkoj i stvarno se jako veselim susretu s njim. Izgubio sam od njega u finalu Kupa Njemačke, a nakon toga se više nismo susretali. Stvarno jako volim Perišića, rekao je njemački trener.