23:12 / 14.10.2020.

Autor: A.M./Hina

Liga nacija: Srbija ispustila 2:0, porazi Engleske i Češke

Engleska - Danka: Tyrone Mings i Kyle Walker u duelu s Yussufom Poulsenom (Foto: Pool via REUTERS/Nick Potts TPX IMAGES OF THE DAY)

Engleska - Danka: Tyrone Mings i Kyle Walker u duelu s Yussufom Poulsenom (Foto: Pool via REUTERS/Nick Potts TPX IMAGES OF THE DAY)

Foto: - / REUTERS

Suparnici hrvatske nogometne reprezentacije u skupini D na EURU koji bi se trebao održati sljedećeg ljeta, Engleska i Češka pretrpjeli su minimalne 1:0 poraze
Suparnici hrvatske nogometne reprezentacije u skupini D na EURU koji bi se trebao održati sljedećeg ljeta, Engleska i Češka pretrpjeli su minimalne 1:0 poraze u svojim susretima četvrtog kola Lige nacija.
Engleska je izgubila na domaćem terenu od Danske u susretu skupine 2 divizije A, a jedini pogodak na Wembleyu postigao je Eriksen iz kaznenog udarca u 35. minuti. Danska i Engleska sada dijele drugo mjesto sa sedam bodova, dva manje od vodeće Belgije.
Češka je gostovala u Glasgowu kod Škotske, a domaća je reprezentacija do mimalne pobjede stigla pogotkom Frasera već u šestoj minuti u susretu skupine 2 divizije B. Vodeća Škotska sada ima 10 bodova, četiri više od druge Češke.
Upravo je Škotska jedan od dva preostala kandidata za posljednjeg sudionika skupine D na EURU. Drugi je Srbija koja je na gostovanju kod Turske u Istanbulu odigrala 2:2 u susretu skupine 3 divizije B. Srbija je povela 2:0 golovima Milinković-Savića (22) i Mitrovića (49-11m), a Turska je spasila bod preko Calhanoglua (57) i Tufana (76).
REZULTATI,
divizija A,
skupina 1:
Italija - Nizozemska 1-1 (Pellegrini 16 / Van de Beek 25)
Poljska - Bosna i Hercegovina 3-0 (Lewandowski 40, 52, Linetty 45+1)
TABLICA:
1. Poljska 4 3 1 1 5-2 7
2. Italija 4 1 3 0 3-2 6
3. Nizozemska 4 1 2 1 2-2 5
4. BiH 4 0 2 2 2-6 2
skupina 2:
Engleska - Danska 0-1 (Eriksen 35-11m)
Island - Belgija 1-2 (Saeversson 17 / Lukaku 9, 38-11m)
TABLICA:
1. Belgija 4 3 0 1 10-4 9
2. Danska 4 2 1 1 4-2 7
3. Engleska 4 2 1 1 3-2 7
4. Island 4 0 0 4 2-11 0
skupina 3:
Hrvatska - Francuska 1-2 (Vlašić 64 / Griezmann 8, Mbappe 79)
Portugal - Švedska 3-0 (Bernardo Silva 21, Diogo Jota 44, 72)
TABLICA:
1. Portugal 4 3 1 0 9-1 10
2. Francuska 4 3 1 0 7-3 10
3. Hrvatska 4 1 0 3 6-11 3
4. Švedska 4 0 0 4 1-8 0
divizija B,
skupina 1:
Norveška - Sjeverna Irska 1-0 (Dallas 68-ag)
Rumunjska - Austrija 0-1 (Schoepf 76)
TABLICA:
1. Austrija 4 3 0 1 6-4 9
2. Norveška 4 3 0 1 11-3 9
3. Rumunjska 4 1 1 2 4-8 4
4. Sjeverna Irska 4 0 1 3 2-8 1
skupina 2:
Škotska - Češka 1-0 (Fraser 6)
Slovačka - Izrael 2-3 (Hamšik 16, Mak 38 / Zahavi 68, 76, 89)
TABLICA:
1. Škotska 4 3 1 0 5-2 10
2. Češka 4 2 0 2 6-5 6
3. Izrael 4 1 2 1 6-6 5
4. Slovačka 4 0 1 3 4-8 1
skupina 3:
Rusija - Mađarska 0-0
Turska - Srbija 2-2 (Calhanoglu 57, Tufan 76 / Milinković-Savić 22, Mitrović 49-11m)
TABLICA:
1. Rusija 4 2 2 0 7-4 8
2. Mađarska 4 2 1 1 4-3 7
3. Turska 4 0 3 1 3-4 3
4. Srbija 4 0 2 2 3-6 2
skupina 4:
Finska - Irska 1-0 (Jansen 66)
Bugarska - Wales 0-1 (J. Williams 85)
TABLICA:
1. Wales 4 3 1 0 3-0 10
2. Finska 4 3 0 1 4-1 9
3. Irska 4 0 2 2 1-3 2
4. Bugarska 4 0 1 3 1-5 1
divizija C,
skupina 2:
Estonija - Armenija 1-1 (Sappinen 14 / Hovhanisjan 8)
Sjeverna Makedonija - Gruzija 1-1 (Alioski 90+3 / Kvaratskhelia 74)
- lestvica:
1. Sjeverna Makedonija 4 1 3 0 7-6 6
2. Gruzija 4 1 3 0 5-4 6
3. Armenija 4 1 2 1 6-5 5
4. Estonija 4 0 2 2 4-7 2
skupina 3:
Grčka - Kosovo 0-0
Moldavija - Slovenija 0-4 (Lovrič 8, Vučkič 37-11m, 42, 55-11m)
TABLICA:
1. Slovenija 4 3 1 0 6-0 10
2. Grčka 4 2 2 0 4-1 8
3. Kosovo 4 0 2 2 2-4 2
4. Moldavija 4 0 1 3 1-8 1
skupina 4:
Litva - Albanija 0-0
Bjelorusija - Kazahstan 2-0 (Jablonski 36, Juzepčuk 90+3)
TABLICA:
1. Bjelorusija 4 2 1 1 6-5 7
2. Litva 4 1 2 1 3-4 5
3. Albanija 4 1 2 1 2-1 5
4. Kazahstan 4 1 1 2 3-4 4

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!