20:20 / 09.09.2018.

Autor: HRT

Liga nacija: Danska golovima Eriksena svladala Wales

Nakon dogovora sa svojim Savezom nogometaši Danske prekinuli su bojkot i zaigrali u najjačem sastavu te u Aarhusu pobijedili Wales sa 2:0
Nakon dogovora sa svojim Savezom nogometaši Danske prekinuli su bojkot i zaigrali u najjačem sastavu te u dvoboju UEFA Lige nacija odigranom u Aarhusu pobijedili Wales sa 2:0, a oba pogotka postigao je Christian Eriksen. Eriksen je prvi gol postigao u 32. minuti, a u 63. minuti je bio precizan izvođač kaznenog udarca. Pobjedom su Danci izbili na vrh ljestvice grupe 4 u drugom jakosnom razredu Lige nacija, a Wales je drugi, također s tri boda, ali iz dvije utakmice. Republika Irska je bez bodova. U trećem jakosnom razredu, u grupi 3, Bugarska je nakon trijumfa u Sloveniji na svom terenu pobijedila Norvešku s minimalnih 1:0, a pobjednički pogodak postigao je Vasilev u 59. minuti. U četvrtom jakosnom razredu odigrane su dvije utakmice. Gruzija je nadigrala Latviju sa 1:0 golom Okriašvilija iz kaznenog udarca (77), a Makedonija je u Skoplju sa 2:0 bila bolja od Armenije pogocima Alioskog (13) i Pandeva (59).