17:48 / 17.02.2018.

Autor: A.M./Hina

Lewandowski u nadoknadi zabio za pobjedu Bayerna u Wolfsburgu

Robert Lewandowski (Screenshot: YouTube)

U susretu 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju pobijedio Wolfsburg 2:1.
U susretu 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju pobijedio Wolfsburg 2:1, a pobjednički pogodak postigao je Robert Lewandowski u sudačkoj nadoknadi.
Bila je to deseta uzastopna pobjeda njemačkog prvaka.
Wolfsburg je poveo u osmoj minuti golom Daniela Didavija i 'vukovi' su do konca prvog dijela uspjeli obraniti prednost, no u drugom dijelu Bavarci su okrenuli rezultat. Sandro Wagner je u 64. minuti izjednačio na odličnu asistenciju Arjena Robbena, a Nizozemac je potom u sudačkoj nadoknadi izborio kazneni udarac, kojeg je sigurno realizirao Lewandowski.
Josip Brekalo nije nastupio za domaći sastav.
Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio HSV 2:1 skočivši na drugo mjesto. 'Apotekari' su poveli 2:0 golovima Leona Baileyja (40) i Kaija Havertza (50), a poraz momčadi iz Hamburga ublažio je Andre Hahn (70). Tin Jedvaj je igrao cijeli susret za Bayer.
Freiburg je u derbiju začelja pobijedio Werder 1:0 golom Nilsa Petersena u 24. minuti iz jedanaesterca.
Na ljestvici vodi Bayern sa 59 bodova, Bayer Leverkusen je drugi sa 38 bodova koliko ima i RB Leipziga na trećoj poziciji, ali i utakmicu manje.
Wolfsburg - Bayern 1-2 (Didai 8 / Wagner 64, Lewandowski 90+1)
HSV - Bayer Leverkusen 1-2 (Hahn 70 / Bailey 40, Havertz 50)
Freiburg - Werder 1-0 (Petersen 24-11m)
Koln - Hannover 1-1 (Osako 29 / Fullkrug 37)