21:42 / 26.01.2021.

Autor: Hina

Levante, Vilarreal i Betis u četvrtfinalu španjolskog Kupa

Slavlje Levantea

U prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja Levante je sa 4:2 u gostima svladao Real Valladolid. Kasnije je Vilarreal s 0:1 slavio kod Girone, a Real Betis je s 3:1 nadvisio real Sociead nakon produžetaka.

Poveo je Real u 13 minuti pogotkom Ville, no deset minuta kasnije Levante izjednačuje, a strijeac je Bardhi. Na kraju prvog poluvremena u 45. minuti Malsa dovodi Levante u vodstvo 2-1. U drugom poluvremenu u 59. minuti na 3:1 za Levante diže Coke, a šest minuta kasnije Weissman smanjuje na 3:2l. Pobjedu Levanteu osigurao je Morales koji je u 80. minuti bio precizan s bijele točke.

Vilarreal je pobijedio  Gironu pogotkom Yeremija Pina u 19. minuti.

Real Sociedad je poveo protiv Betisa preko Oyarzabala u 13. minuti, a izjednačio je Canales u 79. S 1:1 krenulo se u produžetke. Iglesias je zabio za 2:1 u 96., a isti je igrač u 111. minuti potvrdio trijumf svoje momčadi.

Danas još igraju Real Betis  i Real Sociedad te Girona i Villarreal. U srijedu su na rasporedu utakmice Sevilla - Valencia, Rayo Vallecano - Barcelona i Almería- Osasuna, a u četvrtak igraju Navalcarnero i Granada te Alcoyano -Athletic Club.