22:01 / 26.09.2018.

Autor: K.L./HRT

Leganes šokirao Barcelonu

Nogometaši Leganesa u 6. kolu španjolskog prvenstva stigli su do vrijedne pobjede na domaćem travnjaku nakon što su nadigrali Barcelonu 2:1.

Nakon lijepe akcije u 12. minuti gosti su vodili 1:0, među strijelce se upisao Coutinho na asistenciju Messija. Katalonci su prednost zadržali do poluvremena, a odmah na početku drugog dijela slijedi preokret.

Prvo je El Zhar u 52. minuti poravnao rezultat na 1:1, a samo minutu kasnije nakon velike pogreške Piquea, Oscar postavlja konačnih 2:1.
Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu, a u završnici je njegov snalažljiv udarac, koji je mogao donijeti izjednačenje Barceloni, zaustavio domaći vratar Cuellar.
Barca je imala nekoliko dobrih prilika do kraja utakmice, ali ostala su sva tri boda kod Leganesa. Barcelona nakon šest kola ima 13 bodova i dijeli prvo mjesto s Real Madridom koji ima utakmicu manje. Leganesu je ovo prva pobjeda u sezoni i sa četiri boda nalazi se na 17. mjestu.