Autor: I.L.K./HRT

Lampard šokirao Mourinha na Old Traffordu

-

-

Nogometaši Derby County priredili su senzaciju izbacivši veliki Manchester United u trećem kolu Liga kupa.
Nogometaši Derby County priredili su senzaciju izbacivši veliki Manchester United u trećem kolu Liga kupa. Momčad koju s klupe vodi Frank Lampard šokirala je Old Trafford izbacivši favorizirane domaćine.

Nakon 90 minuta igre bilo je 2:2 pa je odluka pala nakon izvođenja jedanaesteraca. Uspješniji su bili gosti, 8:7.
Manchester United poveo je već u trećoj minuti, strijelac je bio Mata. Izjednačio je Wilson u 59. minuti, a za 2:1 vodstvo Derbyja zaslužan je bio Marriott (85). Tek u petoj minuti sučeve nadoknade domaćin izjednačuje na 2:2 golom Fellainija. U dramatičnom konačnom obračunu Lampardova momčad slavila je nakon izvođenja jedanaesteraca.

Dodajmo kako je Manchester United od 67. igrao s igračem manje jer je Romero dobio crveni karton.
Šokiran sam. Rano smo gubili na Old Traffordu, ali smo igrali dobro i to je super. Nisam imao problema oko sastava momčadi. Igrali su dobro protiv Brentforda i zaslužili su priliku igrati na Old Traffordu. Ponosan sam, rekao je Lampard kojeg je u Chelseaju trenirao upravo Jose Mourinho. Godine 2016. u New York Cityju završio je igračku karijeru, a posao u Derbyju mu je prvi trenerski.

Govoreći o izvođenju jedanaesteraca, Lampard je rekao da je njegova momčad pokazala karakter.
Trener Manchester Uniteda Jose Mourinho je rekao da njegova momčad nije iskoristila brojne prilike: Nismo zabili kada smo mogli, a mogli smo u prvom poluvremenu. Imali smo dobre situacije da završimo utakmicu. Trebali smo iskoristiti šanse, ali nismo. Liga kup više nije naša briga, nećemo ga igrati do sljedeće sezone. Željeli smo ga osvojiti i razočarani smo.