Autor: T.D./HRT

L’Equipe o Grbiću: Protiv PSG-a je prošao pravu kalvariju

Ivo Grbić

Ivo Grbić

U derbiju francuskog prvenstva PSG je uvjerljivo svladao Lille s 5:1, a vratar Lillea, Ivo Grbić nije imao večer za pamćenje.

PSG je postigao prva dva gola nakon velikih grešaka reprezentativnog vratara Grbića.

O njegovoj lošoj večeri raspisao se i pariški L’Equipe. Grbić je proglašen najgorim igračem derbija i dobio je ocjenu 1.

- Grbić je proživio noćnu moru tijekom koje je imao par velikih grešaka i primio pet golova. Protiv PSG-a je prošao pravu kalvariju. Ukratko, bio je potpuni "fail", piše L’Equipe.

PSG je došao u vodstvo u desetoj minuti susreta nakon velike pogreške Grbića. Nuno Mendes je ubacio s lijeve strane, Grbić je uhvatio loptu, no ispala mu je, što je iskoristio Danilo Pereira pogodivši u praznu mrežu za 1:0. Sven Bootman je izjednačio u 28. minuti, ali radost domaćih navijača kratko je trajala.

Pet minuta kasnije gosti su stigli do nove prednosti. Lionel Messi je ubacio loptu iz kornera, Grbić je pokušao boksati, no promašio je loptu, a Kimpembe lagano pospremio za 2:1. U 38. minuti je već bilo 3:1, a pogodak je postigao Messi.

U drugom dijelu PSG je postigao još dva gola. U 51. minuti Pereira je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je nekoga pogodila u leđa i malo promijenila smjer završivši iza Grbićevih leđa. Golijadu je zaključio Kylian Mbappé u 67. minuti.