17:49 / 07.04.2019.

Autor: A.M./Hina

Kramarić načeo Augsburg i poveo Hoffenheim do pobjede

Andrej Kramarić u akciji protiv Augsburga (Foto: Matthias Balk/DPA/PIXSELL)

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić bio je strijelac prvog gola za Hoffenheim u 4:0 gostujućoj pobjedi protiv Augsburga.
Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić bio je strijelac prvog gola za Hoffenheim u 4:0 (1:0) gostujućoj pobjedi protiv Augsburga u susretu 28. kola Bundeslige.
Kramarić je doveo svoju momčad u vodstvo u šestoj minuti najbrže reagiravši na jednu odbijenu loptu te je s 10-ak metara pogodio nebranjenu mrežu. Bio je to njegov 15. ovosezonski pogodak u Bundesligi. U 30. minuti imao je još jednu sjajnu priliku, no udarac iskosa s pet-šest metara sjajno je u gredu uspio odbio domaći vratar.
S tri gola u nastavku susreta pobjedu Hoffenheima potvrdio je Belfodil (61, 74, 82).
Kramarić je igrao do 80. minute za Hoffenheim, koji je sada sedmi na ljestvici s 44 boda, jednim manje od šestog Wolfsburga, dok je Augsburg ostao 15. s 25 bodova, četiri više od 16-plasiranog Stuttgarta, koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za ostanak. Ovim golom Kramarić je lijepo upotpunio pozitivno kolo za Hrvatke u Bundesligi, jučer je prelijepi gol zabio Ante Rebić, a Bayern Nike Kovača je "razmontirao" Borussiju Dortmund 5:0 i osigurao vrh ljestvice šest kola prije kraja. Borussia iz Moenchengladbacha i Werder iz Bremena odigrali su 1:1 (0:0). Domaćine je u vodstvo doveo Neuhaus (49), a izjednačio je Klaassen (79).
Na vrhu je Bayern iz Muenchena sa 64 boda, jednim više od druge Borussije iz Dortmunda.