15:09 / 28.02.2021.

Autor: A.M./HRT

Kovačev Monaco nastavio sjajan niz

Kevin Volland, Aurelien Tchouameni i Aleksandr Golovin

Niko Kovač i njegov Monaco nastavili su s dobrim rezultatima i u 27. kolu francuskog prvenstva, trijumf 2:0 protiv Bresta je deveta pobjeda momčadi iz Kneževine u zadnjih 11 kola, uz dva remija.

Monaco je do tri boda došao zahvaljujući golovima Stevana Jovetića u 76. i Kevina Vollanda u 90. minuti.

Pobjeda nije bila lagana kao što sugerira rezultat, jer Ben Yedder je u 30. minuti propustio realizirati kazneni udarac za Monaco, odnosno vratar gostiju Larsonneur je obranio njegov pokušaj, a Kovačeva momčad mučila se i većim dijelom drugog poluvremena.

Sjajan potez povukao je bivši hrvatski izbornik u 60. minuti, kad je napravio trostruku izmjenu, pa su umjesto Diopa, Aguilara i Ben Yeddera u igru ušli Diatta, Golovin i Jovetić. Koliko je to bio dobar potez govori podatak da je Golovin 15-ak minuta kasnije asistirao, a Jovetić zabio prvi gol Monaca.

Posljednji je poraz Monaco, koji se trenutačno nalazi na četvrtom mjestu Le Championnata s 55 bodova, koliko ima i Lyon na trećem mjestu, ali uz utakmicu manje, upisao još 16. prosinca,  a u prošlom kolu je u gostima svladao moćnog europskog doprvaka PSG. Vodeći je Lille s 58 bodova, dok PSG ima bod manje. Brest drži 13. mjesto s 31 bodom.