Autor: Hina

Kovačev Monaco do boda u sudačkoj nadoknadi

Niko Kovač

Niko Kovač

U susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco i Lorinet su odigrali 2-2 nakon što je momčad Nike Kovača izjednačila golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Lorinet je vodio 1-0 i 2-1, no momčad Nike Kovača je ipak uspjela izvući bod.

Oba gola za Monaco zabio je Wissem Ben Yedder (48-11m, 90+3), dok je dvostruki strijelac za Lorient bio Terem Moffi (8-11m, 62).

Moffi je u osmoj minuti iz jedanaesterca doveo Lorient u vodstvo, Ben Yeder je izjednačio u 48. minuti, također iz kaznenog udarca, da bi nigerijski napadač u 62. minuti doveo Lorient u novu prednost. Kada se već činilo kako će gosti do tri boda, Ben Yedder je u trećoj minuti nadoknade zabio svoj 13. gol ove sezone za konačnih 2-2.

Momčad iz Kneževine je ovim rezultatom prekinula niz od sedam uzastopnih pobjeda, ali i produžila niz bez poraza na 10 kola.

S druge strane Lorient je produžio niz bez poraza na pet kola.

Nantes je na gostovanju pobijedio Angers sa 3-1, Nimes je porazio Dijon sa 2-0, St Etienne je istim rezultatom bio bolji od Rennesa, dok je Strasbourg porazio Metz sa 2-1.

Već nakon šest minuta igre Nantes je vodio 2-0 protiv Angersa golovima Simona (4) i Louze (7-11m). Mangani je smanjio u 33. minuti iz jedanaesterca, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Bamba u 86. minuti.

Mateo Pavlović nije igrao za domaći sastav.

Na ljestvici vodi PSG sa 54 boda koliko ima i Lille uz utakmicu manje, dok je na trećem mjestu Lyon sa 52 boda.

Monaco - Lorient 2-2 (Ben Yedder 48-11m, 90+3 / Moffi 7-11m, 62)

Angers - Nantes 1-3 (Mangani 33-11m / Simon 4, Louza 6-11m, Bamba 86)

Dijon - Nîmes 0-2 (Ripart 76, Elaisson 86)

Metz - Strasbourg 1-2 (Delaine 18 / Thomasson 33, 84)

Rennes - St-Etienne 0-2 (Bouanga 27, Nordin 71)