Kineska liga neće se prekidati za vrijeme SP-a

30.07.2022.

16:10

Autor: A.M./Hina

Ilustracija

Ilustracija

Foto: Igor Kralj / PIXSELL

Kineska nogometna Superliga neće se prekidati za vrijeme Svjetskog prvenstva u Kataru, objavile su kineske nogometne vlasti.

Superliga je prekinuta nakon prvih 10 kola zbog sudjelovanja kineske reprezentacije na prvenstvu Istočne Azije u Japanu.


Prvenstvo se nastavlja 5. kolovoza, a s obzirom da se Kina nije plasirala u Katar, neće se prekidati za vrijeme svjetske smotre.


Zanimljivo, posljednje kolo kineske Superlige igrat će se 18. prosinca, na isti dan kada je i finale Svjetskog prvenstva.


Jedanaest od 18 momčadi kineske Superlige imat će dopuštenje igrati na vlastitim stadionima nakon povratka formata igranja kod kuće i u gostima nakon gotovo tri godine.


Oni koji nisu dobili dopuštenje igrati kod kuće koristit će neutralna igrališta.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!