22:55 / 05.02.2020.

Autor: A.M./Hina

Kiks Lyona protiv slabašnog Amiensa

Ilustracija (Foto: Marko Lukunić/PIXSELL)

U 23. kolu nogometnog prvenstva Francuske Lyon je u srijedu na domaćem terenu protiv slabašnog Amiensa odigrao 0-0
U 23. kolu nogometnog prvenstva Francuske Lyon je u srijedu na domaćem terenu protiv slabašnog Amiensa odigrao 0-0, dok je Brest sa igračem manje uspio izvući remi (1-1) protiv Bordeauxa.  Veznjak Toma Bašić, koji je zadnjih mjesec i pol dana standardni prvotimac Bordeauxa, odigrao je cijeli susret te je dva puta zaprijetio iz daljine, u 71. minuti njegov udarac obranio je vratar domaćina, a 74. je bio neprecizan.
 Gostima iz Bordeauxa sve je išlo na ruku, poveli su u 10. minuti golom Korejca Ui-jo Hwanga. Pred kraj prvog poluvremena, u 44. minuti, Brest nije iskoristio penal, a u 69. minuti domaćini su ostali i sa igračem manje, jer je crveni karton dobio stoper Castelletto. Ipak, uspjeli su doći do izjednačenja zahvaljujući autogolu Lorisa Benita u 80. minuti.
Posljednjeplasirani Toulouse je kod kuće izgubio od Strasbourga sa 0-1. Hrvatski vratar Lovre Kalinić dobro je branio za Toulouse, posebice u prvom poluvremenu, ali kod pogotka kojeg je zabio Majeed Waris u 75. minuti bio je nemoćan. Kalinić je u zimskom prijelaznom roku stigao na posudbu u Toulouse iz Aston Ville, a bila mu je ovo treća utakmica na golu francuskog kluba.
U posljednjem susretu dana Marseille je na gostovanju pobijedio St- Etienne sa 2-0 učvrstivši se na drugom mjestu ljestvice. Pobjedu gostima donijeli su Dimitri Payet (7) i Nemanja Radonjić (85).
Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za Marseille. REZULTATI:
St Etienne - Marseille 0-2 (Payet 7, Radonjić 85)
Brest - Bordeaux 1-1 (Benito 80-ag/ Hwang 10)
Lyon - Amiens 0-0
Montpellier - Metz 1-1 (Savanier 13/ Boulaya 79)
Nimes - Dijon 2-0 (Benrahou 4, Roux 44)
Reims - Nica 1-1 (Abdelhamid 77/ Lees-Melou 50)
Toulouse - Strasbourg 0-1 (Waris 75) U utorak:
Nantes - PSG           1-2 (Simon 68 / Icardi 29, Kehrer 57)