Autor: M.M./Hina

Juventus uvjerljivo svladao Udinese

Ilustracija (Dalibor Urukalovic/PIXSELL)

Juventus je s pričuvnim sastavom uvjerljivo svladao Udinese sa 4:1.
Vodeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva Juventus u prvoj je utakmici 27. kola na svom stadionu s pričuvnim sastavom uvjerljivo svladao Udinese sa 4:1 (2:0).

Junak pobjede "zebri" bio je 19-godišnji napadač Moise Kean koji je postigao prva dva gola u 11. i 39. minute te izborio kazneni udarac iz kojega je Emre Can povisio na 3:0 u 67. minuti. Konačni rezultat postavio je Blaise Matuidi u 71. minuti.

Bivši napadač hrvatske reprezentacije Mario Mandžukić ostao je na klupi Juventusa. Njega je trener Allegri zajedno s Cristianom Ronaldom čuvao za uzvratni dvoboj osmine finala Lige prvaka kada će u utorak pokušati nadoknaditi 0:2 zaostatak protiv madridskog Atletica.

Juventus je na vrhu ljestvice sa 75 bodova, čak 19 više od drugog Napolija, dok je Udinese 15. sa 36 bodova.