22:29 / 03.03.2019.

Autor: A.M./Hina

Juventus slomio Napoli u gostima i pobjegao na +16!

Cristiano Ronaldo (Foto: Antonio Balasco/IPA/PIXSELL)

U derbiju 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva vodeći Juventus je kao gost svladao drugoplasirani Napoli sa 2:1 (2:0) i tako povećao svoju prednost na 16 bodova.

Juventus je poveo u 28. minuti golom Pjanića iz slobodnog udarca sa 17 metara nakon prekršaja Mereta na Cristianu Ronaldu, zbog kojega je vratar Napolija i isključen. Do kraja prvog poluvremena Juventus je poveo sa 2:0 preko Cana (39), no početkom nastavka se brojčano stanje izjednačilo, naime u 48. minuti Pjanić je isključen zbog dva žuta kartona.

Callejon
(61) je uspio smanjiti na 2:1, a veliku priliku za izjednačenje propustio je Insigne u 84. minuti  -  nije iskoristio 11-erac pogodivši stativu!

Bivši hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je za Juventus do 74. minute.

Juventus sada ima 72 boda, a Napoli 56. REZULTATI 26. KOLA,
Petak:
Cagliari - Inter 2-1 (Perišić 31-ag, Pavoletti 43 / Lautaro 38)
Subota:
Empoli - Parma 3-3 (Dell'Orco 18, Caputo 59-11m, Silvestre 90+1 / Gervinho 13, Rigoni 45+1, Bruno Alves 82)
Milan - Sassuolo 1-0 (Lirola 35-ag)
Lazio - Roma 3-0 (Caicedo 12, Immobile 73-11m, Cataldi 89)