Autor: HRT/Hina

Juventus slavio u Bologni

Ilustracija

Ilustracija

Nogometaši Juventusa pobijedili su na gostovanju u Bologni sa 2-0 (1-0) u dvoboju 18. kola Serie A i tako došli do treće pobjede u zadnja četiri ligaška nastupa.

Već u 6. minuti je nakon odlične akcije španjolski napadač Alvaro Morata zakucao loptu pod gredu za vodstvo Juventusa. Gosti su pobjedu potvrdili u 69. minuti, kad se Morata našao u ulozi asistenta, a strijelac je bio Kolumbijac Juan Cuadrado.

U prvoj subotnjoj utakmici nogometaši Rome slavili su u Bergamu 4-1 protiv Atalante, čime je stao uspješan ligaški niz domaćina. Atalanta je prije ove utakmice imala šest prvenstvenih pobjeda u nizu, ali je ovakvim rezultatom nastavljen i neuvjerljiv domaći niz Atalante u Serie A. U Bergamu Atalanta ima tri pobjede, tri remija i čak tri poraza.

Domaćin je šokiran već u 1. minuti kada je loptu u mrežu doslovno ugurao Tammy Abraham. Tek što su se domaći igrači donekle oporavili od takvog starta uslijedio je drugi pogodak Rome. U 27. minuti je lijepu akciju gostiju golom za 2-0 okrunio Zaniolo.

Ipak, u pravom trenutku je Atalanta uhvatila rezultatski priključak te je Cristanteu u sudačkoj nadoknadi prvog dijela upisan autogol za 1-2.

Atalanta je u nastavku žestoko pritisnula, a postigla je i pogodak u 68. minuti (Zapata) koji je poništen zbog zaleđa. Samo četiri minute kasnije na drugoj strani je sve bilo regularno, a nakon prekida najbolje se snašao Smalling koji je ponovno odveo Romu na plus od dva pogotka (3-1). Utakmica je riješena u 82. minuti kada je za 4-1 pogodio Abraham, drugi put na utakmici.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić počeo je utakmicu za Atalantu te je igrao do 64. minute.

Težak poraz doživjela je momčad Cagliarija pred svojim navijačima u 18. kolu Serie A, a na Sardegna Areni do pobjede od 4-0 (2-0) stigao je Udinese.

Već u 4. minuti je Francuz Jean-Victor Makengo po prvi put zatresao mrežu domaćina. U 45. minuti je Španjolac Gerard Deulofeu postigao prvi od svoja dva pogotka. U 50. minuti na 3-0 je povisio Argentinac Nahuel Molina, dok je prekrasnim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora u suprotne rašlje u 69. minuti Delofeu postigao svoj drugi pogodak, a Udineseov četvrti.

U nedjelju je na rasporedu preostalih pet utakmica 18. kola, a završit će ga Milan i Napoli derbijem na San Siru. Milan je drugi s 39 bodova, Napoli se nalazi na četvrtom mjestu s 36, a u posljednje tri utakmice je osvojio samo jedan bod.