23:05 / 10.01.2021.

Autor: A.M./Hina

Juventus i s igračem više teško do bodova protiv Sassuola

Cristiano Ronaldo i Maxime Lopez (Foto: REUTERS/Massimo Pinca)

U susretu 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je s mnogo muke pobijedio Sassuolo s 3:1, skočivši na četvrto mjesto Serie A.
Premda je cijelo drugo poluvrijeme Juve imao igrača više, torinska "Stara dama" je tek u samoj završnici utakmice stigla do pobjede.
Možda i ključni trenutak dogodio se u samoj završnici prvog dijela kada je Pedro Obiang isključen zbog oštrog prekršaja. Sudac Davide Massa je pregledao VAR snimku i poslao Obianga na "hlađenje".
Juventus je s igračem više poveo u 51. minuti preko Danila, no sedam minuta kasnije Gregoire Defrel je zabio za 1:1. Domaćin je bio korak do nove prednosti u 67. minuti, no Federico Chiesa je pogodio vratnicu. Šest minuta kasnije Cristiano Ronaldo je imao zicer, ali Andrea Consigli je sjajno reagirao.
I hrabri gosti su imali nekoliko prilika, možda i za podvig. Ipak, u 82. minuti Aaron Ramsey je zabio za 2:1, a u posljednjim trenucima susreta Ronaldo je postavio konačnih 3:1.
U derbiju kola Roma i Inter su odigrali 2:2, a dvije asistencije za gol ubilježio je Marcelo Brozović.

Na ljestvici vodi Milan sa 40 bodova, Inter ima 37, Roma 34 boda, a Juventus je sada četvrti sa 33 boda.
Roma - Inter 2-2 (Pellegrini 17, Mancini 86 / Škriniar 56, Hakimi 63)
Parma - Lazio 0-2 (Luis Alberto 55, Caicedo 67)
Udinese - Napoli 1-2 (Lasagna 27 / Insigne 15-11m, Bakayoko 90)
Verona - Crotone 2-1 (KALINIĆ 16, Dimarco 25 / Messias 55)
Fiorentina - Cagliari 1-0 (Vlahović 72)
Juventus - Sassuolo 3-1 (Danilo 51, Ramsey 82, Ronaldo 90+2 / Defrel 88)