Japanska nogometna reprezentacija promijenila je lokaciju treninga u meksičkom Monterreyu, gdje boravi u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo, nakon što se suočila s lošim uvjetima na prvotno predviđenom terenu.
05.06.2026.
11:17
Autor: K.L./HRT/Reuters
Japanska nogometna reprezentacija promijenila je lokaciju treninga u meksičkom Monterreyu, gdje boravi u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo, nakon što se suočila s lošim uvjetima na prvotno predviđenom terenu.
Japan je u srijedu odradio trening u kampu kluba Tigres UANL, a snimke s tog treninga, na kojima su vidljivi tragovi istrošenosti i loše stanje travnjaka, ubrzo su postale viralne na društvenim mrežama, prenosi Reuters.
Iako japansko izaslanstvo nije službeno objasnilo razloge premještaja, reprezentacija je u četvrtak promijenila lokaciju te odradila trening u kampu El Barrial, koji pripada lokalnom rivalu C.F. Monterreyu.
Japanska reprezentacija u ponedjeljak seli u svoj stalni bazni kamp u Nashvilleu (SAD).
Japan će natjecanje u skupini F otvoriti 14. lipnja utakmicom protiv Nizozemske u Arlingtonu.
Potom 20. lipnja igra protiv Tunisa na stadionu BBVA u Guadalupeu, inače domu C.F. Monterreya, dok će posljednju utakmicu u skupini odigrati 25. lipnja ponovno u Arlingtonu protiv Švedske.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora