20:16 / 08.05.2021.

Autor: A.M./Hina

Interove rezerve proslavila naslov "petardom" Sampdoriji

Andrea Pinamonti slavi sa suigračima

Nogometaši Intera u svojoj su prvoj utakmici kao novi prvaci Italije na svom terenu svladali Sampdoriju sa čak 5-1 (3-1) u susretu 35. kola.

Trener Intera Antonio Conte je protiv Sampdorije dao odmor svojim glavnim igračima među kojima i Ivanu Perišiću koji je ostao čitavu utakmicu na klupi te Marcelu Brozoviću, koji je u igru ušao u 56. minuti, a svih 90 minuta na klupi su ostali i Lukaku, Škriniar te De Vrij, dok je Handanovič branio samo prvo poluvrijeme.

Zamjene su iskoristile priliku, Inter je do pobjede stigao golovima Gagliardinija (4), Sancheza (27, 37), Pinamontija (62) i Lautara (70-11m), dok je jedini strijelac za Sampdoriju bio bivši igrač Intera Candreva (35).

Nogometaši Fiorentine napravili su veliki korak ka ostanku u Serie A svladavši Lazio sa 2-0 (1-0), dok je istodobno rimski klub ovim porazom uvelike umanjio svoje izglede za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Strijelac oba gola za Fiorentinu bio je srpski centarfor Vlahović (32, 89). Kod prvog gola je odlično utrčao u gostujući peterac i ubacivanje Biraghija zakucao u mrežu, da bi pobjedu potvrdio udarcem glavom nakon kornera Pulgara.

Fiorentina je sada 13. na ljestvici sa 38 bodova, sedam više od 18. Beneventa koji se nalazi u zoni ispadanja, dok je Lazio ostao šesti sa 64 boda, šest manje od drugog Napolija, a pet manje od treće Atalante, četvrtog Juventusa i petog Milana.

REZULTATI 35. KOLA,

Subota:

Udinese - Bologna 1-1 (De Paul 23 / Orsolini 83-11m)

Spezia - Napoli 1-4 (Piccoli 64 / Zielinski 15, Osimhen 22, 44, Lozano 79)

Inter - Sampdoria 5-1 (Gagliardini 4, Sanchez 27, 37, Pinamonti 62, Lautaro 70-11m / Candreva 35)

Fiorentina - Lazio 2-0 (Vlahović 32, 89)