15:39 / 13.12.2020.

Autor: T.D./HRT

Inter slavio protiv Cagliarija i približio se vodećem Milanu

Inter je slavio na gostovanju kod Cagliarija s 3:1 u 11. kolu Serie A te privremeno zasjeo na drugo mjesto.

Domaćin je poveo golom Riccarda Sottila u 43. minuti susreta, a Inter je izjednačio u 77. minuti preko veznog igrača, Nicole Barelle. Inter je do preokreta i pobjede došao preko D'Ambrosija u 84. minuti, a potvrdu pobjede donio je belgijski napadač Romelu Lukaku u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski nogometni reprezentativac Marcelo Brozović, odigrao je cijelu utakmicu, a Ivan Perišić je igrao u prvom poluvremenu. Marko Rog je kod domaćina ubilježio 90 minuta.

Trener Intera Antonio Conte, rekao je nakon utakmice kako je pobjeda ostvarena zahvaljujući odličnoj izvedbi i mnogim stvorenim prilikama.

- Igrači su bili dobri i nije bilo lako ostati lucidan u ovoj situaciji, dodao je.

Inter se ovom pobjedom s 24 boda približio vodećem i gradskom rivalu Milanu na dva boda, a Cagliari je 12. s 12 bodova.