23:04 / 30.01.2021.

Autor: HRT/Hina

Inter nadigrao Benevento, Juventus slavio kod Sampdorije

Inter - Benevento

Nogometaši Intera u susretu su 20. kola talijanskog prvenstva kao domaćini rutinski nadigrali Benevento s 4-0 (1-0) te se tako ponovno približili vodećem Milanu na dva boda zaostatka.

Inter je poveo u ranoj fazi utakmice nespretnom reakcijom Improte pred svojim vratima u 7. minuti, da bi u nastavku Lautaro u 57. te Lukaku u 67. i 78. minuti pogađali mrežu gostiju za uvjerljivu pobjedu.

Ivan Perišić odigrao je cijeli susret za Inter dok je Marcelo Brozović ostao na klupi "crno-plavih" koji sada imaju 44 boda, dva manje od Milana koji je ranije u subotu kao gost svladao Bolognu s 2-1 (1-0) uz pogodak Ante Rebića.

Prvak Juventus se 2-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Sampdorije u Genovi popeo se na treće mjesto na ljestvici. Juventus je poveo golom Chiese u 20. minuti nakon lijepe akcije Betancura i Morate, da bi konačni rezultat postavio Ramsey u prvoj minuti sudačke nadoknade iz još jedne odlične akcije u kojoj su sudjelovali Cristiano Ronaldo i Cuadrado.

Juventus sada ima 39 bodova iz 19 odigranih susreta.

Sampdoria je 10. s 26 bodova, Benevento je 12. s 22, a Bologna je 13. s 20 bodova.