17:20 / 09.01.2021.

Autor: A.M./Hina

Iličićeve majstorije donijele Atalanti treću pobjedu u nizu

Ilustracija (Foto: Igor Kralj/PIXSELL)

Slovenski napadač Josip Iličić zablistao je u trećoj uzastopnoj pobjedi Atalante u talijanskom prvenstvu, gostujućem trijumfu 4:1 protiv Beneventa.

On je u 17. kolu Serie A načeo Benevento u 30. minuti prošavši između dva braniča, a potom je pogodio okvir gola. Domaćin je izjednačio pogotkom Marca Saua (50), no uslijedile su nove Iličićeve majstorije, u 69. minuti je s Cristianom Romerom odigrao dupli pas i pucao, golman je obranio, no na loptu je naletio i u mrežu je poslao Rafael Toloi.

Dvije minute kasnie nabacio je za Duvana Zapatu na drugu vratnicu, a posao je dovršio rezervni igrač Luis Muriel u 86. minuti, zabivši svoj 10. ligaški gol.

Mario Pašalić je i dalje na listi ozlijeđenih igrača Atalante, dok je branič Boško Šutalo ostao na klupi za pričuve.
Nogometaši Genoe su kod kuće svladali Bolognu sa 2:0, a strijelci za važnu pobjedu u borbi za opstanak bili su Miha Zajc (44) i Mattia Destro (55).  Za Genou Milan Badelj je odigrao cijeli susret, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 81. minuti.