21:50 / 02.03.2022.

Autor: I.L./Hina/HRT

HSV boljim izvođenjem 11-eraca do polufinala

Hamburg SV - Karlsruher SC

Hrvatski stoper Mario Vušković odigrao je svih 120 minuta te je bio precizan izvođač 11-erca u raspucavanju za Hamburger SV koji se velikim preokretom protiv Karlsruhea plasirao u polufinale Njemačkog nogometnog kupa.

Gosti iz Karlsruhea poveli su 2-0 golovima Wanitzeka (40) i Hofmanna (51), no Glatzel (52) je vrlo brzo vratio nadu domaćima da bi se situacija na terenu okrenula u potpunosti u korist HSV-a kada je u 71. minuti isključen Kobald. HSV je tada dobio i kazneni udarac, ali Gersbeck je obranio udarac Kittela s bijele točke. Ipak, Glatzel (90+1) je u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom odveo utakmicu u produžetak.

Kako se u dodatnih pola sata rezultat nije mijenjao o polufinalistima se odlučivalo izvođenjem 11-eraca gdje se u junaka prometnuo domaći vratar Heuer koji je obranio tri pokušaja gostiju pa je HSV slavio s 3-2.

Zanimljivo, HSV je treći put zaredom ove sezone prošao dalje u Kupu boljim izvođenjem 11-eraca.

Daniel Heuer Fernandes

Ranije u srijedu je hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol bio asistent za jedan pogodak RB Leipziga u uvjerljivoj 4-0 (2-0) pobjedi protiv drugoligaša Hannovera 96 u četvrtfinalu Njemačkog kupa, ali je i zbog ozljede morao ranije napustiti travnjak.

Još u utorak polufinale je izborio Union Berlin koji je svladao Sankt Pauli s 2-1.

Posljednji polufinalist bit će poznat kasnije u srijedu nakon što svoj dvoboj odigraju Bochum i Freiburg.