Autor: I.L./Hina

Hat-trick Garetha Balea

Gareth Bale

Gareth Bale

Zahvaljujući "hat-tricku" Garetha Balea Tottenham Hotspur su kod kuće pobjedom od 4-0 nad već ispalim Sheffield Unitedom zadržali šanse za plasman u Ligu prvaka.

Velšanin, posuđen iz Real Madrida, otvorio je utakmicu pogotkom u 36. minuti, a potom i u 60. minuti udarcem u sami gornji kut. Bio je to Baleov 50. pogodak u Premier ligi, a u 69. minuti je uslijedio još jedan, dok je konačnih 4-0  postavio Sin Heung-min (77).

Pobjeda Tottenhama s privremenim trenerom Ryanom Masonom podigla ih je preko Liverpoola i West Ham Uniteda na peto mjesto na ljestvici s 56 bodova, pet bodova zaostatka za četvrtoplasiranim Chelseajem. Do kraja su preostala još četiri kola.

1. Manchester City 34 25 5 4 71:24 47 80
2. Manchester United 33 19 10 4 64:35 29 67
3. Leicester City 34 19 6 9 61:39 22 63
4. Chelsea 34 17 10 7 53:31 22 61
5. Tottenham Hotspur 34 16 8 10 60:38 22 56
6. West Ham 33 16 7 10 53:43 10 55
7. Liverpool 33 15 9 9 55:39 16 54
8. Everton 33 15 7 11 45:42 3 52