20:40 / 19.01.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Gvardiolov Leipzig izborio četvrtfinale Kupa

Slavlje nogometaša RB Leipziga

Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je čitav susret za RB Leipzig koji se domaćom 2:0 (1:0) pobjedom protiv Hanse iz Rostocka plasirao u četvrtfinale Njemačkog kupa.

Prošlogodišnje finaliste ka pobjedi je pokrenuo Youssef Poulsen golom u šestoj minuti, a prolazak je potvrdio bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo u 82. minuti, samo nekoliko trenutaka nakon što je stupio na travnjak.

U drugom susretu igranom u istom terminu drugoligaš Hannover 96 je s uvjerljivih 3:0 (2:0) svladao Borussiju iz Mönchengladbacha. Dvostruki strijelac za Hannover bio je Beier (4, 51), a jedan gol je dodao Kerk (36-11m).

Hannover 96 je tako postao čak četvrti drugoligaš koji je izborio plasman među posljednjih osam, u utorak je Sankt Pauli senzacionalno izbacio branitelja naslova Borussiju Dortmund svladavši je sa 2:1, Hamburger SV je nakon boljeg izvođenja 11-eraca kao gost izbacio Köln, dok je Karlsruher sa 1:0 svladao trećeligaša München 1860.

U četvrtfinale se u utorak još plasirao i Bochum koji je na svom terenu sa 3:1 (0:1) bio bolji od Mainza 05.

U preostala dva susreta osmine finala kasnije u srijedu će na teren Hoffenheim i Freiburg te Hertha i Union Berlin.