21:17 / 15.04.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Gol Brozovića i asistencija Perišića odveli Inter na vrh

Marcelo Brozović

Hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović bio je strijelac prvog gola, dok je drugi naš reprezentativac Ivan Perišić bio asistent za drugi pogodak Intera iz Milana u 3-1 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Spezije u prvom susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Brozović je doveo "crno-plave" u vodstvo u 31. minuti svojim prvim ovosezonskim prvenstvenim golom, snažnim udarcem sa 20-ak metara nakon što mu je loptu glavom spustio D'Ambrosio.

Perišić je u 73. minuti ubacio s lijevog krila, a Lautaro Martinez je spretno reagirao te sa desetak metara skrenuo loptu u mrežu.

Maggiore je u 88. minuti lijepim golom sa 16 metara vratio tračak nade domaćima, ali je u trećoj minuti sudačke nadoknade Alexis Sanchez realizirao protunapad Intera za konačnih 3-1.

Brozović i Perišić odigrali su čitav susret za Inter, dok je Martin Erlić odradio svih 90 minuta za Speziju.

Slavlje igrača Intera

Ovom pobjedom Inter je barem na dva sata preuzeo čelo ljestvice sa 69 bodova, jednim više od gradskog rivala Milana koji od 21 sat igra protiv 'davljenika' Genoe. I Inter i Milan su trenutačno na 32 odigrana susreta. Spezia je 15. sa 33 boda.