Kane odveo Bayern na PSG u četvrtfinalu

30.06.2025.

00:16

Autor: I.L./HRT/Hina

Harry Kane
Harry Kane
Foto: Sam Navarro / IMAGN IMAGES via Reuters

Nogometaši Bayerna izborili su nastup u četvrtfinalu Svjetskog klupskog prvenstva pobijedivši u osmini finala brazilski Flamengo s 4-2 (3-1) na stadionu Hard Rock u Miamiju. 

Bayern je poveo već u 6. minuti, kad je branič brazilske momčadi Erick Pulgar, pokušavajući izbiti loptu glavom nakon udarca iz kuta, nespretno reagirao i skrenuo ju u vlastitu mrežu.


Samo tri minute poslije, nakon oduzete lopte, Harry Kane je preciznim udarcem s dvadesetak metara udvostručio Bayernovu prednost.


Gerson je u 33. minuti razveselio navijače Flamenga, kad je s 13 metara poslao "bombu" iznad glave Manuela Neuera i smanjio na 1-2.


U 41. minuti je Leon Goretzka postigao pogodak sličan Kaneovom, samo je bio još koji metar udaljeniji od gola od Engleza.


Flamengo je u 55. minuti ponovno došao na gol zaostatka, a strijelac je bio talijanski reprezentativac Jorginho iz kaznenog udarca. Konačnih 4-2 postavio je Kane svojim drugim pogotkom, a postigao ga je u 73. minuti.


Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić odigrao je cijelu utakmicu za Bayern na poziciji lijevog bočnog braniča.

Thomas Muller u akciji

Thomas Muller u akciji

Foto: Sam Navarro / IMAGN IMAGES via Reuters

Četvrtfinalni dvoboj između PSG-a i Bayerna bit će odigran 5. srpnja u Atlanti, gdje su Parižani u nedjelju svladali Inter Miami predvođen Lionelom Messijem s uvjerljivih 4-0.


Peta utakmica osmine finala, između milanskog Intera i brazilskog Fluminensea, bit će odigrana u ponedjeljak (21 sat po srednjoeuropskom vremenu) na stadionu Bank of America u Charlotteu.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!