15:02 / 20.02.2022.

Autor: K.L./Hina

Fiorentina svladala Atalantu, isključen Gasperini

Krzysztof Piatek

U derbiju 26. kola talijanske lige Fiorentina je u Firenci svladala Atalantu s 1-0 i probila se na sedmo mjesto.

Gol vrijedan pobjede za Viole dao je Poljak Piątek u 56. minuti na asitenciju Gonzaleza. Gosti su bili znatno oslabljeni bez Josipa Iličića, Duvana Zapate, Luisa Muriela, Josea Luisa Palomina i Alekseja Mirančuka.

Atalanti je u 64. minuti VAR poništio gol zbog zaleđa, a prosvjedi zbog poništenja pogotka Malinovskog koštali su isključenja trenera Atalante Giana Piera Gasperinija.

Mario Pašalić je ušao u igru kod gostiju u 68. minuti.

Fiorentina je s 42 boda preskočila Romu na sedmom mjestu, a Atalanta je ostala peta s 44 boda.