Autor: M.M./HRT

Finale Europskog prvenstva do 21 godine - HTV2 u 20.45

-

-

Njemačka i Španjolska večeras u Udinama igraju finale Europskog prvenstva za nogometaše do 21 godine.

Njemačka nogometna reprezentacija u prvoj je polufinalnoj utakmici slavila u Bologni protiv Rumunjske s 4:2 (1:2) te će se u finalu suprotstaviti Španjolskoj koja je svladala Francusku 4:1 (2:1).

Strijelac za mlade Španjolce bio je i nogometaš Dinama Dani Olmo koji je zabio treći gol na asistenciju Ruiza u 47. minuti. Povela je Francuska u 16. minuti golom Matete iz kaznenog udarca, no golovima Roce (28), Oyarzabala (45+5/p), Olma i Mayorala (68) Španjolci stižu do uvjerljivog slavlja.

Nijemci su do pobjede stigli preokretom golovima Nadiema Amirija (21, 90+2) i Gian-Luce Waldschmidta (51pen, 90), dok su Rumunji odigrali izvrsno prvo poluvrijeme i vodili pogocima Georgea Puscasa (27pen, 44).

Polufinalisti ovog EURA izborili s plasman na Olimpijske igre 2020 u Tokiju.

Večerašnja utakmica bit će repriza finala Eura U21 od prije dvije godine kada je Njemačka golom Weisera pobijedila Španjolsku i osvojila drugi naslov europskog prvaka. Španjolci će večeras loviti svoj peti naslov.

Utakmicu možete pratiti na Drugom programu HTV-a s početkom u 20.45.