20:18 / 01.09.2018.

Autor: I.L.K./HRT/Hina

Fenomenalni Perišić strijelac i asistent u pobjedi Intera

Ivan Perišić (Igor Kralj/PIXSELL)

Nogometaši Intera ostvarili su prvu pobjedu sezone nakon što su na gostovanju pobijedili Bolognu 3:0.
Nogometaši Intera ostvarili su prvu pobjedu sezone nakon što su u susretu trećega kola talijanskog prvenstva na gostovanju pobijedili Bolognu 3:0.

Najbolji igrač utakmice bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je upisao pogodak i asistenciju. Uz Perišića, još je jedan hrvatski nogometaš briljirao u današnjim dvobojima Serie A. Bio je to Mario Mandžukić koji je doveo Juventus u vodstvo već u drugoj minuti susreta.

Gosti su poveli u 66. minuti golom Radje Nainggolana koji je odlično pucao unutar kaznenog prostora nakon asistencije Mattea Politana. Inter je utakmicu prelomio u 82. minuti golom Andrea Candreve nakon sjajnog Perišićeva proigravanja. Akciju je počeo Marcelo Brozović uposlivši Matiasa Vecina koji je gurnuo loptu Perišiću na krilo, a ovaj sjajnom loptom uposlio Candrevu za vodstvo 2:0.

Odličan nastup Perišić je okrunio u 84. minuti drugim golom ove sezone. Nakon što je primio loptu u kaznenom prostoru, Perišić je 'slomio' braniča Federica Mattiella te potom pogodio gornji desni kut.

Hrvatski reprezentativac je zabio i prošlo kolo u remiju protiv Torina (2:2).

Perišić i Brozović su odigrali cijeli susret, dok Šime Vrsaljko nije nastupio.

Inter je nakon prve pobjede sezone skočio na sedmo mjesto s četiri boda, dok je Bologna ostala na jednom bodu.