20:48 / 19.12.2020.

Autor: K.L./Hina

Everton produžio Arsenalovu agoniju

Nogometaši Evertona na svom su Goodison Parku svladali londonski Arsenal sa 2-1 (2-1) i privremeno se probili na drugo mjesto engleske Premier lige.

Momčad Carla Ancelottija povela je u 22. minuti, kad je Holding nesretno poslao loptu u svoju mrežu. Arsenal je izjednačio u 35. minuti kad je Pepe realizirao kazneni udarac. Međutim, u zadnjoj minuti prvog poluvremena Mina je postigao pogodak za 2-1 domaće momčadi, a rezultat je do kraja utakmice ostao nepromijenjen.

Tako je Everton sa 26 bodova privremeno zasjeo na drugo mjesto, između vodećeg Liverpoola (31) i trećeplasiranog Tottenhama (25). Arsenal osmu utakmicu zaredom nije uspio pobijediti pa je momčad Mikela Artete ostala na 15. mjestu sa 14 bodova.

Engleska - 14. kolo
Everton - Arsenal         2-1 (Holding 22-ag, Mina 45 / Pepe 35-11m)
Southampton - Man. City 0-1 (Sterling 16)
C. Palace - Liverpool 0-7 (Minamino 3, Mane 35, Firmino 44, 68, Henderson 52, Salah 81, 84)