Emotivni Eriksen: Predivno je vratiti se

27.03.2022.

11:04

Autor: I.Ž.K./HRT

Christian Eriksen

Christian Eriksen

Foto: Piroschka Van De Wouw / REUTERS

Danski nogometaš Christian Eriksen u svojoj povratničkoj utakmici za nacionalnu vrstu postigao je pogodak u porazu od Nizozemske 2:4. 

Eriksen je prije 288 dana doživio srčani udar te kolabirao na terenu za vrijeme utakmice Eura protiv Finske. Srećom, uspio se oporaviti, a morao je ugraditi uređaj za reguliranje rada srca.

Zbog toga je morao napustiti redove Intera zbog pravila u Serie A koje ne dopušta igračima da koriste takve uređaje. Karijeru je nastavio u engleskom prvoligašu Brentfordu, a sada je upisao i nastup za reprezentaciju. U dvoboju protiv Nizozemske ušao je u igru na poluvremenu, a samo dvije minute potom postigao je pogodak. 

Nizozemska je slavila 4:2 u prijateljskom ogledu, no rezultat se činio nebitnim i publici na Johann Cruyff Areni u Amsterdamu, gdje je Eriksen počeo svoju profesionalnu karijeru igrajući za Ajax.

- Vratiti se ovdje uvijek je predivno, ovdje sam proveo puno prekrasnih godina, rekao je Eriksen.

Često se sjeti večeri u Kopenhagenu kada se srušio u dvoboju protiv Finske.

- To je dio mene i uvijek će biti, to je dio života, dodao je.

- Osjetio sam toplu dobrodošlicu od strane nizozemskih navijača. Igrao sam tu tako da me poznaju, ali svejedno je bilo jako emotivno, rekao je danski nogometaš.

- Pogotkom se vratiti u međunarodni nogomet je nešto savršeno. Veselim se što ću igrati na Svjetskom prvenstvu u Kataru, ali do toga je još puno utakmica i sada sam fokusiran na njih, poručio je Eriksen u čijem je povratku uživao i danski izbornik Kasper Hjulmand.

- Uvijek ga je lijepo gledati kako igra nogomet, izjavio je Hjulmand.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!