Autor: A.M./HRT

Englezi s najmlađom postavom stoljeća napravili ono što nitko nije

Jordan Henderson (Foto: Nel Pavletić/PIXSELL)

Engleski izbornik Gareth Southgate izveo je u Sevilli najmlađu početnu jedanaestorku u ovom stoljeću.
Engleski izbornik Gareth Southgate izveo je u Sevilli najmlađu početnu jedanaestorku u ovom stoljeću, no mladići su itekako opravdali povjerenje, šokirali su Španjolsku s tri gola u prvom poluvremenu i na kraju pobijedili 3:2.
Furija nikad u povijesti nije kod kuće primila tri pogotka na domaćem terenu u natjecateljskoj utakmici, a ovo joj je bio i prvi poraz u 90 minuta još od Eura 2016. godine i 0:2 protiv Italije. Englezi su zadnji put nadvisili Španjolsku u gostima 1987., kad ih je do 4:2 predvodio s četiri gola legendarni Gary Lineker.
Kvalitetno smo odigrali, ali i hrabro, hrabro smo koristili loptu. Ovo je sjajno za ove mladiće, pobjede i pozitivna iskustva donose samopouzdanje za budućnost. Pobjeda nad Španjolskom i remi s Hrvatskom su izvrsni rezultati, napredujemo
, rekao je Southgate. Ovom pobjedom Englezi su zakomplicirali situaciju u našoj skupini. Sad Vatreni pobjedama nad Engleskom u gostima i Španjolskom kod kuće u studenome mogu i do prvog mjesta, no porazom na Wembleyju bi vjerojatno bili posljednji i ispali u drugi jakosni razred Lige nacija.