20:38 / 11.10.2020.

Autor: I.Ž.K./Hina

Englezi nakon preokreta svladali Belgiju, bez golova u Zenici

U najzanimljivijoj utakmici najjačeg razreda Lige nacija Englezi su na Wembleyju svladali Belgiju 2:1.
U najzanimljivijoj utakmici najjačeg razreda Lige nacija Englezi su na Wembleyju svladali Belgiju s 2:1, dok je Bosna i Hercegovina u Zenici odigrala 0:0 s Nizozemskom.

Englezi su iznenadili prvu reprezentaciju svijeta po FIFA renkingu, a slavili su preokretom. Romelu Lukaku je doveo Belgijce u vodstvo iz kaznenog udarca u 16. minuti nakon što ga je oborio Dier, a Marcus Rashford je izjednačio u 39. minuti, također iz kaznenog udarca nakon što je Meunier srušio Hendersona. U 64. minuti pobjednički gol je zabio Mason Mount, ali uz puno sreće jer je njegov udarac okrznuo Alderweirelda prevarivši vratara Mignoleta.

Englezi vode sa sedam bodova, Belgija je ostala na šest, dok Island i Danska imaju po jedan bod i utakmicu manje.

U Zenici je Bosna i Hercegovina, koja je ostala bez šansi za EURO u četvrtak porazom od Sjeverne Irske, uspjela ostati neporažena protiv favoriziranih Nizozemaca. Gosti su bili opasniji, pogotovu u drugom dijelu, ali je junak dvoboja bio vratar Ibrahim Šehić s nekoliko dobrih obrana.