08:15 / 28.08.2020.

Autor: I.L./HRT/Hina

EL, kvalifikacije: Maribor iznenađujuće ispao, Balić strijelac

Hammarby - Puskas Academy (Henrik Montgomery/TT News Agency/via REUTERS)

Hammarby - Puskas Academy (Henrik Montgomery/TT News Agency/via REUTERS)

Foto: - / REUTERS

Maribor je iznenađujuće ispao od sjevernoirskog Colerainea.
Bivši Hajdukov nogometaš Andrija Balić postigao je prvi od dva pogotka slovačke Dunajske Strede koja je pobjedom 2:0 na gostovanju kod islandskog Hafnarfjördura izborila plasman u 2. kolo kvalifikacija za Europsku ligu.

Pobjedu gostiju potvrdio je Ramirez u 76. minuti.

Olimpija je u Ljubljani pod vodstvom trenera Dine Skendera s 2:1 u produžetku izbacila islandski Vikingur.

Drugi slovenski predstavnik Maribor, koji vodi hrvatski trener Sergej Jakirović,  iznenađujuće je ispao od sjevernoirskog Colerainea. Nakon 120 minuta bilo je 1:1, a Coleraine je prošao dalje nakon izvođenja jedanaesteraca s 5:4. Zahvaljujući ispadanju Mariborčana Rijeka je ušla među nositelje u ždrijebu 3. pretkola.

Europska liga, kvalifikacije - 1. kolo
Ordabasy (Kaz) - Botosani (Rum) 1-2 (Mahlangu 31 / Holzmann 25, Dugandžić 33)
Kairat (Kaz) - Noah (Arm) 4-1 (Aljkulov 12, Vagner Love 35, 70, Dedječko 90+4-ag / Bor 8)
Ventspils (Lat) - Dinamo-Auto (Mld) 2-1 (Villela 22, Kozlov 75-11m / Rogac 15)
Teuta (Alb) - Beitar Jerusalem (Izr) 2-0 (Krasniqi 6, Hebaj 87)
Borac (BIH) - Sutjeska (CG) 1-0 (Vranješ 35)
Dinamo Minsk (Bje) - Piast (Polj) 0-2 (Lipski 10, Šwierczok 56)
Bodo/Glimt (Nor) - Kauno Žalgiris (Lit) 6-1 (Zinckernagel 27, 36, Hauge 52, 59-11m, Boniface 79, Tounekti 81 / Otele 78)
Apollon (Cip) - Saburtalo (Gru) 5-1 (Dabo 3, 32, 76, Diguiny 59, Gianniotas 86 / Guliašvili 69)
Sumqayt (Aze) - Shkendija (Mak) 0-2 (Ibraimi 56-11m, Doriev 89-11m)
Žalgiris (Lit) - Paide (Est) 2-0 (Kaluđerović 9, Antal 32)
Malmo (Fin) - Cracovia (Polj) 2-0 (Berget 1, Rieks 44)
Lincoln (Gib) - Union Titus (Luk) 2-0 (Casciaro 36, Yahaya 90+5)
Alaškert (Arm) - Renova (Mak) 0-1 (Miškovski 58)
Neftči (Aze) - Shkupi (Mak) 2-1 (Bougrine 66, Krivocjuk 88 / Darboe 90+3)
MOL Fehervar (Mađ) - Bohemians (Irs) 2-1 (Nicolics 37-11m / Ward 22) - raspucavanje
Olimpija (Slo) - Vikingur (Isl) 2-1 (Fink 88, Bosić 106 / Karlsson 27) - produžetak
Aarhus (Dan) - Honka (Fin) 5-2 (Tingager 21, Mortensen 29, 45+2-11m, Olsen 90+1, Tengstedt 90+2 / Gonzalez 35, Kaufmann 64)
CSKA Sofija (Bug) - Sirens (Mlt) 2-1 (Ahmedov 75, Sowe 90+1 / Maxuell 69)
Gjilani (Kos) - APOEL (Cip) 0-2 (Efrem 102, Ndongala 116) - produžetak
Hammarby (Šve) - Puskas Academy (Mađ) 3-0 (Khalili 14, Bojanić 32, Paulinho 84)
Kešla (Aze) - Laci (Alb) 0-1 - raspucavanje
Lokomotiv Tbilisi (Gru) - Universitatea (Rum) 2-1 (Siharulidze 57, Oulad Omar 61 / Baiaram 90+4)
Rosenborg (Nor) - Breidablik (Isl) 4-2 (Borven 4, 29, Reginiussen 17, Hovland 24 / Einarsson 61, Mikkelsen 90+1)
Vaduz (Lih) - Hibernians (Mlt) 0-2 (Degabriele 34, 57)
Hafnarfjordur (Isl) - Dunajska Streda (Slk) 0-2 (Balić 23, Ramirez 76)
Soligorsk (Bje) - Sfintul (Mld) 0-1 - raspucavanje
TNS (Wal) - Žilina (Slk) 3-1 (Robles 56, Smith 100, Cieslewicz 108-11m / Myslovic 77-11m) - produžetak
Hapoel Ber Sheva (Izr) - Dinamo Batumi (Gru) 3-0 (Josue 9, 61, Kobahidze 21-ag)
B36 Torshavn (FO) - Levadia (Est) 4-3 (Pingel 72, 76, Samuelsen 107, Agnarsson 113 / Oigus 52, Elhi 80, Kouadio 101)
Iskra (CG) - Lokomotiv Plovdiv (Bug) 0-1 (Iliev 75-11m)
Kukesi (Alb) - Slavia Sofija (Bug) 2-1 (Friday 56-11m, Cooper 85 / Krastev 81)
Petroclub (Mld) - Bačka Topola (Srb) 0-2 (Tomanović 17, Lukić 55-11m)
Valletta (Mlt) - Bala Town (Wal) 0-1 (Venables 38)
Zrinjski (BIH) - Differdange (LUk) 3-0 (Bilbija 37, Filipović 40, Ivančić 80)
Servette (Švi) - Ružomberok (Slk) 3-0 (Stevanović 54, Mendy 77, Antunes 86)
FCSB (Rum) - Širak (Arm) 3-0 (Olaru 34, Tanase 65, Buziuc 83)
Aberdeen (Ško) - Runavik (FO) 6-0 (Ferguson 37, Main 43, Hedges 50, 59, 87, Hayes 63)
Maribor (Slo) - Coleraine (S. Irs) 1-2 (Vancaš 66 / McLaughlin 62) - raspucavanje
Motherwell (Ško) - Glentoran (S. Irs) 5-1 (Lang 58, O'Donnell 72, Polworth 75, Watt 78, Long 87 / McDaid 90-11m)
Honved (Mađ) - Inter Turku (Fin) 2-1 (Traore 90, Hamalainen 105-ag / Liliu 90+1)
Lech (Polj) - Valmeria (Lat) 3-0 (Ishak 59, 78, Szymczak 88)
Partizan (Srb) - RFS (Lat) 1-0 (Natcho 52-11m)
Shamrock Rovers (Irs) - Ilves (Fin) 3-2 (Burke 14, Lopes 78 / Ala-Myllymaki 10, Veteli 62) - raspucavanje

Odgođene utakmice iz sigurnosnih razloga:
Nomme Kalju (Est) - Mura (Slo)
Maccabi Haifa (Izr) - Željezničar (BIH)

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!