22:18 / 20.01.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT

Crveni vragovi opet na vrhu, City slavio, isključen trener Aston Ville

Manchester United slavio je 2:1 u gostima kod Fulhama, a pažnju je zbog velike sudačke pogreške privukao dvoboj Manchester Cityja i Aston Ville.
Nogometaši Manchester Uniteda vratili su se na vrh ljestvice engleskog prvenstva 2:1 (1:1) gostujućom pobjedom protiv Fulhama u susretu 18. kola igranom u srijedu.

Fulham je poveo u otvaranju utakmice golom Lookmana (5) koji je izbjegao zaleđe, no sredinom prvog poluvremena na 1:1 izjednačio je Cavani (21) nakon pogreške vratara domaćih Areole. Pobjedu Crvenim vragovima i povratak na čelo ljestvice osigurao je Pogba (65) preciznim udarcem s 20-ak metara.

Manchester United sada ima 40 bodova iz 19 susreta, dva više uz utakmicu više od gradskog rivala Manchester Cityja koji je ranije u srijedu u zaostalom susretu 1. kola s 2:0 svladao Aston Villu.

Bio je to obostrano otvoren susret koji je odlučen nevjerojatnom pogreškom čitave sudačke postave. Oba sastava promašila su veliki broj prilika sve do 79. minute kada je Manchester City poveo golom Bernarda Silve koji je jakim udarcem sa 20-ak metara svladao sjajnog vratara Aston Ville Martineza.

No, Silvi je loptu dodao Rodri koji se prethodno aktivirao iz nedopuštene situacije. Rodri se nalazio u zaleđu kada je loptu upućenu njemu presjekao stoper gostiju Mings, ali Španjolac je odmah potom onemogućio Mingsa u raščišćavanju situacije pred svojim vratima. Linijski sudac nije ništa označio, a nisu se oglasili niti VAR suci pa je pogodak priznat na veliko negodovanje menadžera Ville Deana Smitha koji je zato i isključen.

Na konačnih 2:0 povisio je Gundogan u 90. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog nakon igranja rukom Casha.

1. Manchester United        19 12 4  3 36-25  40
 2. Manchester City          18 11 5  2 31-13  38
 3. Leicester City           19 12 2  5 35-21  38
 4. Liverpool                18  9 7  2 37-21  34
 5. Tottenham Hotspur        18  9 6  3 33-17  33
 6. Everton                  17 10 2  5 28-21  32
 7. West Ham United          19  9 4  6 26-22  31
 8. Chelsea                  19  8 5  6 33-23  29