Autor: HRT

Costa zabio pa pocrvenio, Vrsaljko asistent u pobjedi Atletica

-

-

Šime Vrsaljko bio je asistent kod drugog pogotka, koji je postigao povratnik Diego Costa.
Nogometaši Atletico Madrida pred svojim su navijačima svladali Getafe 2:0 u utakmici 18. kola španjolskog prvenstva. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko bio je asistent kod drugog pogotka, koji je postigao povratnik Diego Costa.

Atletico je poveo u 18. minuti golom Angela Corree, za kojeg je sve pripremio Antoine Griezmann, a Argentincu je ostalo samo poslati loptu u mrežu. U 68. minuti Vrsaljko se probio po desnom boku i u sredini kaznenog prostora odličnom, niskom loptom pronašao Diega Costu koji je postigao svoj drugi pogodak otkako se vratio u Madrid iz londonskog Chelseaja, a prvi na domaćem travnjaku.

Španjolski reprezentativac je pogodak otišao proslaviti među navijače, a kako je šest minuta prije dobio žuti karton zbog udaranja suparnika laktom, sudac Jose Luis Munuera Montero nije imao izbora nego ga isključiti pokazavši mu drugi žuti, odnosno crveni karton.