21:19 / 08.03.2021.

Autor: Hina

Chelsea nastavio odličnu seriju pod Tuchelom

Igrači Chelseaja slave

U susretu 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na stadionu Stamford Bridge pobijedio Everton sa 2-0, a za "Bluese" je nastupio hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

"Bluesi" su ovom pobjedom produžili niz bez poraza na 10 utakmica učvrstivši se na četvrtom mjestu ljestvice.

Momčad njemačkog stratega Thomasa Tuchela povela je u 32. minuti nakon autogola Bena Godfreyja, a konačni rezultat postavio je u 65. minuti Brazilac s talijanskom putovnicom Jorginho nakon udarca s bijele točke.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za domaćine do 80. minute.

Važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka ostvario je i West Ham koji je kod kuće svladao Leeds United.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 65 bodova, Manchester United ima 54, Leicester City 53, a Chelsea 50 bodova. West Ham se probio na peto mjesto s 48 bodova. Everton je šesti s 46 bodova, a zatim slijede Tottenham (45) i Liverpool (43)...

Chelsea - Everton 2-0 (Godfrey 31-ag, Jorginho 65-11m)

West Ham - Leeds United 2-0 (Lingard 21, Dawson 28)