00:33 / 27.08.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Bordeaux u sudačkoj nadoknadi svladao Monaco

Screenshot: YouTube

Nogometaši Bordauxa pobijedili su Monaco 2:1 u 3. kolu francuskog prvenstva, dok su Marseille i Rennes odigrali 2:2.
Nogometaši Bordauxa pobijedili su Monaco 2:1 u susretu trećeg kola francuskog prvenstva, dok su Marseille i Rennes odigrali 2:2.

Toma Bašić
nije nastupio za Bordeaux, nije bilo niti Danijela Subašića na vratima Monaca, a bez nastupa je ostao i Duje Ćaleta-Car u redovima Marseillea.

Junak u pobjedi Bordeauxa bio je dvostruki strijelac Kamano pri čemu je drugi zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade. Domaćin je i ranije mogao do drugog gola, no Samuel Kalu je promašio kazneni udarac u 86. minuti. Gol za momčad iz Kneževine zabio je Pietro Pellegri, 17-godišnji talijanski napadač.
U posljednjoj utakmici dana Marseille i Rennes su odigrali 2:2. Gosti su nakon prvog dijela vodili 2:0, no Marseille je u nastavku izjednačio. Strijelci za Rennes bili u Bourigeaud (38) i Sarr (45), a za Marseille su zabili Ocampos (54) i Bensebaini (72-ag).

Ranije je Lille s 3:0 pobijedio Guingamp, a golove su zabili Xeka (7) i Bamba (10, 74).

Maksimalni učinak nakon tri kola imaju Paris SG i Dijon sa po devet bodova.

U petak:
Lyon - Strasbourg 2-0 (Terrier 42, B. Traore 64)

U subotu:
PSG - Angers 3-1 (Cavani 12, Mbappe 51, Neymar 66 / Mangani 21-11m)
Nantes - Caen 1-1 (Sala 80-11m / Crivelli 37)
Amiens - Reims 4-1 (Gnahore 22, Ghoddos 58, Konate 67, 73 / Cafaro 84)
Nica - Dijon 0-4 (Aguerd 67, Haddadi 83, Keita 86, 90+3)
Toulouse - Nimes 1-0 (Gradel 80-11m)
Montpellier - St-Etienne 0-0

U nedjelju:
Lille - Guingamp 3-0 (Xeka 7, Bamba 10, 74)
Bordeaux - Monaco 2-1 (Kamano 48-11m, 90+2 / Pellegri 63)
Marseille - Rennes 2-2 (Ocampos 54, Bensebaini 72-ag / Bourigeaud 38-11m, Sarr 45+1)