Autor: Hina

Bologna produbila krizu Intera, remi Rome i Milana

Screenshot

Screenshot

Nogometaši Bologne pobijedili su na San Siru Inter sa 1-0 u susretu 22. kola talijanskog prvenstva produbivši krizu 'Nerazzurra'.
Nogometaši Bologne pobijedili su na San Siru Inter sa 1-0 u susretu 22. kola talijanskog prvenstva produbivši krizu 'Nerazzurra' koji su već tri kola bez pobjede, ali i postignutog gola.

Inter je u zadnja tri kola upisao poraze od Bologne (0-1) i Torina (0-1), te odigrao 0-0 protiv Sassuola, a ovoga tjedna je ispao i u četvrtfinalu Kupa od Lazija.

Pobjedu Bologni donio je Federico Santander u 32. minuti utakmice na asistenciju Erica Pulgara. Ivan Perišić se nakon 'hlađenja' vratio u sastav i odradio je svih 90 minuta, a cijeli susret je odigrao i Marcelo Brozović, dok Šime Vrsaljko nije nastupio zbog ozljede.

Bologna je tek trećom pobjedom ove sezone dohvatila iznimno važna tri boda u borbi za prvoligaški spas. I dalje se nalazi u zoni ispadanja, ali sada je zona spasa udaljena samo jedan bod.

U ranije odigranom susretu Udinese i Fiorentina su odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 56. minuti golom Jensa Larsena, a izjednačio je Edmilson Fernandes u 65. minuti. Marko Pjaca je za 'viole' igrao zadnjih pola sata.

Identičnim rezultatom završio je i susret između Genoe i Sassuol, dok su SPAL i Torino odigrali 0-0.

U derbiju 22. kola Roma i Milan su na Olimpicu odigrali 1-1.

Milan je poveo u 26. minuti golom poljskog napadača Krzysztofa Piateka kojem je to već bio treći gol u prva dva nastupa u dresu "Rossonera", te ukupno 14-ti u talijanskom prvenstvu ove sezone. Izjednačio je Nicolo Zaniolo u prvoj minuti nastavka. Domaćin je u nastavku bio bliže drugom golu, a najbolju priliku imao je Lorenzo Pellegrini koji je u 81. minuti pogodio vratnicu.

Ante Ćorić
nije nastupio za Romu.

Na ljestvici vodi Juventus sa 60 bodova, Napoli na drugom mjestu ima 51 bod, dok je Inter treći sa 40 bodova.