23:12 / 03.03.2022.

Autor: I.L./Hina/HRT

Betis u finalu protiv Valencije

Real Betis - Rayo Vallecano

Nogometaši Betisa pred svojim su navijačima odigrali 1-1 protiv Rayo Vallecana u uzvratnoj utakmici polufinala španjolskog Kupa kralja i tako s ukupnih 3-2 izborili plasman u finale u kojem će se 23. travnja u Sevilli za trofej boriti protiv Valencije.

Gosti iz Madrida su poveli u 80. minuti golom Bebea, a Betis je u finale odveo Borja Iglesias koji je loptu poslao u mrežu u drugoj minuti sučevog dodatka.

Za Betis će to biti peti nastup u finalu, a posljednji su imali prije 17 godina, kad su drugi put u povijesti osvojili Kup kralja.

Valencia će se 17. put naći u finalu, a prvi put nakon tri godine, kad su osvojili posljednji, osmi trofej pobjednika španjolskog kupa.