21:56 / 05.02.2021.

Autor: A.M./HRT

Lewandowski nakon dvije godine neuspješan s bijele točke

Kingsley Coman i Joshua Kimmich slave pogodak

Vodeća momčad Bundeslige Bayern je u Berlinu svladao Herthu s 1:0 pogotkom Kingsleya Comana na asistenciju Thomasa Müllera u 21. minuti.

Bavarci su tako minimalno slavili iako je Robert Lewandowski u 12. minuti propustio realizirati kazneni udarac.

Rune Jarstein je postao tek drugi vratar u Bundesligi koji je obranio udarac s bijele točke Lewandowskom, prvi je bio Manuel Neuer 2013. godine, kad je Poljak igrao za Borussiju Dortmund.

Zadnji put kad najbolji europski nogometaš nije iskoristio jedanaesterac bio je u siječnju 2019. godine, tada je pogodio stativu u dvoboju sa Stuttgartom, a od tog dana je čak 17 puta zaredom bio precizan kao izvođač najstrože kazne.

Nakon ove pobjede Bayern je nakratko povećao prednost na deset bodova ispred drugoplasiranog Leipziga, koji sutra gostuje kod Schalkea.