21:58 / 09.05.2019.

Autor: A.M./HRT

Aubameyang "hat-trickom" odveo Arsenal u finale

Pierre-Emerick Aubameyang i Matteo Guendouzi slave četvrti gol Topnika (Foto: REUTERS/Sergio Perez)

Arsenal je nakon pobjede 3:1 u Londonu i u uzvratnom susretu polufinala Europske lige bio bolji od Valencije, koju je svladao 4:2.
Arsenal je nakon pobjede 3:1 u Londonu i u uzvratnom susretu polufinala Europske lige bio bolji od Valencije, koju je svladao 4:2 uz "hat-trick" Pierrea- Emericka Aubameyanga.
Engleski sastav je na Mestalli gubio od 11. minute i pogotka Gameira nakon brzog kontranapada domaćina. Veliku priliku za 2:0 propustio je Rodrigo, a kaznio je to Aubameyang nakon akcije u tri poteza - Peter Čech je ispucao loptu, Lacazette ju je spustio glavom, a Aubameyang sjajnim udarcem svladao Neta. Potpuni preokret Topnicima donio je Lacazette u 50. minuti zahvaljujući još jednom kontranapadu. Novu nadu Španjolcima donio je svojim drugim golom Gameiro pogotkom nakon  odbijanca u 58. minuti, ali onda je sjajni gabonski napadač s još dva gola, u 69. i 89. minuti, dovršio svoj "hat-trick" i zapečatio sudbinu Valencije. Za prvi mu je asistirao Maitland-Niles, a drugi je lijepo zabio u desne rašlje nakon što je primio odličnu loptu kroz sredinu. Arsenal je tako drugi put izborio finale Kupa UEFA-e/ Europske lige. U prvom pokušaju nije uspio doći do titule, u finalu 2000. godine izgubio je od Galatasaraya nakon izvođenja jedanaesteraca.
Valenciji je ovo pak bio prvi domaći europski poraz u posljednjih 12 utakmica. Posljednji klub koji je slavio na Mestalli u Europskoj ligi bio je Swansea City 2014. godine u grupnoj fazi. Arsenal će u finalu 29. svibnja u Bakuu igrati protiv pobjednika susreta između Chelseaja i Eintrachta.