Atletico svladao Real Sociedad, asistencija Sučića

07.03.2026.

20:41

Autor: K.L./Hina

Nogometaši Atletico Madrida
Nogometaši Atletico Madrida
Foto: Ana Beltran / REUTERS

Vrlo uzbudljivu su utakmicu, protkanu s pet golova, odigrali nogometaši madridskog Atletica i Real Sociedada u 27. kolu španjolske La Lige, a domaćin je slavio s 3-2.

Dva puta su se gosti iz San Sebastiana vraćali iz rezultatskog minusa. Već u petoj minuti Sorloth je pogodio pod gredu za vodstvo Atletica, ali je samo četiri minute kasnije Real Sociedad izjednačio. Luka Sučić je bio asistent, a vrlo lijepo je pogodio Soler za 1-1.


Sve do 67. minute stajalo je tih 1-1 kada je Nico Gonzalez pogodio za novo vodstvo domaćina. No, još je kraće tada Atletico uživao u prednosti jer je odmah u idućem napadu Oyarzabal bio strijelac za 2-2.


Uslijedili su potom novi žestoki napadi domaćina koji je treći put poveo u 81. minuti. Svoj drugi gol na ogledu dao je Gonzalez koji je vrhunski pucao glavom s deset metara i pogodio za pobjedničkih 3-2.


U udarnom sastavu Real Sociedada su bili hrvatski nogometaši Luka Sučić i Duje Ćaleta-Car, s tim da je potonji odigrao cijelu utakmicu, dok je Sučić zamijenjen u 74. minuti. Atletico je treći na ljestvici i ima tri boda više od četvrtog Villarreala, dok je Real Sociedad ostao na osmoj poziciji.

Tablice omogućuje Sofascore

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!