Atletico bolji od Osasune, Betis u Ligi prvaka nakon 20 godina

12.05.2026.

23:50

Autor: I.L./HRT/Hina

Osasuna - Atletico Madrid
Osasuna - Atletico Madrid
Foto: Vincent West / REUTERS

U susretu 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Osasunu 2-1, dok je Real Betis identičnom pobjedom protiv Elchea osigurao plasman u Ligu prvaka nakon više od 20 godina.

Atletico je pobjedom u Pamploni osigurao najmanje četvrto mjesto, a do kraja prvenstva borit će se s Villarrealom za treću poziciju.


Gosti su poveli u 15. minuti golom Ademola Lookmana, a u 71. je Alexander Sorloth "podebljao" vodstvo. Osam minuta kasnije Atletico je ostao s igračem manje nakon što je isključen Marcos Llorente, da bi u prvoj minuti nadoknade Kike Barja smanjio.


Hrvatski reprezentativac Ante Budimir igrao je za Osasunu cijeli susret.


Real Betis je pobijedio Elche s 2-1 osiguravši peto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Betis se tako vraća u elitno društvo nakon više od 20 godina.


Kako su španjolski novinari izračunali od posljednjeg Betisovog nastupa u Ligi prvaka u sezoni 205/06. promijenilo se nekoliko predsjednika, čak 18 trenera i stotine igrača. Cucho Hernandez (9) i Pablo Fornals (68) su zabili za klub iz Seville, a Hector Fort (41) za goste.


Betisu je pomogao i Levante koji je na gostovanju u Vigu pobijedio Celtu s 3-2.


Levante je osvojio iznimno važna tri boda u borbi za prvoligaški spas, ali i izbacio Celtu iz borbe za Ligu prvaka. Klub iz Viga sada ima sedam bodova manje od Betisa, a do kraja sezone još su dva kola.


Celta je vodila 1-0 i 2-1, no Levante se oba puta vraćao, a potom i okrenuo rezultat. Za goste su strijelci bili Kervin Arriaga (43), Adrian De la Fuente (⁠57), te Roger ​Brugue (63), dok je za Celtu oba gola zabio Ferran Jutgla (4, 48).


Levante je ovom pobjedom skočio na 16. mjesto s 39 bodova, koliko Espanyol na 17. mjestu, ali i Girona koja je u zoni ispadanja, ali uz susret manje. Alaves ima 37 bodova, također uz susret manje, dok Real Oviedo više nema niti matematičkih izgleda za spas.


Barcelona je u nedjelju pobjedom protiv Real Madrida osigurala naslov prvaka.

Rezultati 36. kola:


Celta Vigo - Levante 2-3 (⁠Jutgla ​4, ​48 / Arriaga 43, De la Fuente ⁠57, ​Brugue 63)

Real Betis - Elche 2-1 (Hernandez 9, Fornals 68 / Fort 41)

Osasuna - Atletico Madrid 1-2 (Barja 90+1 / Lookman 15-11m, Sorloth 71)

U srijedu:

Espanyol - Athletic Bilbao

Villarreal - Sevilla

Alaves - Barcelona

Getafe - Mallorca

U četvrtak:

Valencia - Rayo Vallecano

Girona - Real ‌Sociedad

Real Madrid - Real Oviedo

Tablice omogućuje Sofascore

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!