17:48 / 03.04.2021.

Autor: I.L./Hina

Atalanta do pobjede na "kolumbijski pogon"

Mario Pašalić

Nogometaši Atalante 3-2 (2-1) domaćom pobjedom protiv Udinesea u susretu 29. kola talijanskog prvenstva preuzeli su trenutačno treće mjesto na ljestvici s dva boda manje od drugog Milana, a dva više uz utakmicu više od četvrtog Napolija.

Atalanta je do nove pobjede stigla na "kolumbijski pogon", dva pogotka postigao je Muriel (19, 43), a jednoga Zapata (61), dok su strijelci za goste bili Pereyra (45) i Stryger Larsen (71).

Mario Pašalić ušao je u igru za Atalantu u 78. minuti, dok je Boško Šutalo ostao na klupi momčadi iz Bergama koja sada ima 58 bodova, dok je Udinese 12. s 33 boda.

Napoli je do 4-3 (3-1) pobjede protiv posljednjeg Crotonea stigao mnogo teže od očekivanog. Domaći su rano stigli do prednosti od 2-0 golovima Insignea (19) i Osimhena (22), no Simy (25) je vrlo brzo vratio neizvjesnost. Da se na odmor ipak ode s dva gola prednosti za Napoli pobrinuo se Mertens lijepim golom iz slobodnog udarca (34), no u nastavku su Simy (48) svojim drugim golom i Messias (59) uspjeli poravnati na 3-3, no Di Lorenzo (72) je spriječio iznenađenje preciznim prizemnim udarcem u suprotni kut.

Lazio je od 2-1 (0-0) domaće pobjede protiv Spezije stigao iz kontroverznog kaznenog udarca u samoj završnici. Prvo je Lazzari (56) doveo Lazio u vodstvo da bi Verde (73) poravnao, a odlučujući trenutak dogodio se u 88. minuti kada je lopta pala na ruku Marchizzi, kojijoj  je bio leđima okrenut, no sudac Giua je nakon pregleda snimke procijenio kako se radi o kažnjivom igranju rukom, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Caicedo (89-11m).

Šesti Lazio sada ima 52 boda, dok je Spezia, za koju je Martin Erlić odigrao čitav susret, 16. s 29 bodova.

Roma je ispustila važne bodove u borbi za Ligu prvaka odigravši 2-2 na gostovanju kod Sassuola. Rimljani su dva puta vodili preko Pellegrinija (26-11m) i Peresa (69), no domaći su se spasili poraza golovima Traorea (57) i Raspadorija (85).

Sedma Roma ima 51 bod, dok je Sassuolo deveti s 40.

Milan Badelj igrao je čitav susret, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 70. minuti u 1-1 domaćem remiju Genoe s Fiorentinom. Domaći su poveli golom Destra (13), a poravnao je Vlahović (23). Genoa je 13. s 32 boda, dva više od 14. Fiorentine.

Verona, koju vodi Ivan Jurić, uspjela je kao gost nadigrati Cagliari s 2-0 golovima Baraka (54) i Lasagne (90+9) te je sada osma s 41 bodom, dok je Cagliari ostao u zoni ispadanja, 18. s 22 boda.

Ranije u subotu su Milan i Sampdoria odigrali 1-1, a posljednjih pola sata za "rossonere" je zaigrao hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

REZULTATI 29. KOLA:
Milan - Sampdoria 1-1 (Hauge 87 / Quagliarella 57)
Atalanta - Udinese 3-2 (Muriel 19, 43, Zapata 61 / Pereyra 45, Stryger Larsen 71)
Napoli - Crotone 4-3 (Insigne 19, Osimhen 22, Mertens 34, Di Lorenzo 72 / Simy 25, 48, Messias 59)
Lazio - Spezia 2-1 (Lazzari 56, Caicedo 89-11m / Verde 73)
Sassuolo - Roma 2-2 (Traore 57, Raspadori 85 / Pellegrini 26-11m, Peres 69)
Benevento - Parma 2-2 (Glik 23, Ionita 67 / Kurtič 55, Man 88)
Cagliari - Verona 0-2 (Barak 54, Lasagna 90+9)
Genoa - Fiorentina 1-1 (Destro 13 / Vlahović 23)