20:10 / 26.12.2020.

Autor: A.M./Hina

Arsenal prekinuo crni niz svladavši Chelsea u londonskom derbiju

Bukayo Saka, Emile Smith Rowe i suigrači slave gol (Foto: Pool via REUTERS/Andrew Boyers)

Veliki londonski derbi odigrali su na Boxing Day Arsenal i Chelsea, a Topnici su pobijedili gradskog rivala s 3:1, što im je prva pobjeda u Premier ligi nakon gotovo dva mjeseca.
Veliki londonski derbi odigrali su na Boxing Day u sklopu 15. kola engleskog prvenstva Arsenal i Chelsea, a Topnici su pobijedili gradskog rivala s 3:1, što im je prva pobjeda u Premier ligi nakon gotovo dva mjeseca. "Topnici" su dočekali "Bluese" uzdrmani velikom rezultatskom krizom tijekom koje su potonuli na skromno 15. mjesto Premier lige sa svega tri boda više od zone ispadanja. Stoga nije potrebno posebno naglašavati koliko su domaćinu bili važni bodovi. Nagađalo se kako bi još jedan kiks mogao značiti i otkaz Mikelu Arteti.
U utakmici u kojoj nije imao pravo na pogrešan korak, Arsenal je odigrao odlično i posve zasluženo je slavio protiv blijedog gradskog suparnika koji je prvi udarac u okvir gola uputio tek u 85. minuti.
Golove za Arsenal zabili su Alexandre Lacazette (34-11m), Granit Xhaka (44), te Bukayo Saka (56), dok je za Chelsea zabio Tammy Abraham (85). Gosti su u 90. minuti imali i kazneni udarac, no Bernd Leno je obranio slabo izvedeni udarac Jorginha.
Mateo Kovačić je odigrao prvo poluvrijeme za Chelsea.
U ranije odigranom susretu Leicester City i Manchester United su odigrali 2:2, pa je na King Power stadionu prekinut niz od 10 uzastopnih prvenstvenih pobjeda Uniteda u gostima.    Aston Villa je pobijedila Crystal Palace s 3:0, dok su Fulham i Southampton odigrali bez golova.
Villa je do pobjede stigla premda je od 45. minute igrala s igračem manje, a čak dva gola je zabila s igračkim deficitom. Domaćin je poveo u 5. minuti golom Bertranda Traorea, a u posljednjim trenucima prvog dijela Tyrone Mings je pocrvenio. No, u nastavku je Aston Villa zabila još dva gola, a strijelci su bili Kortney Hause (67) i Anwar El Ghazi (76).
U drugom susretu Fulham i Southampton su odigrali 0:0.
Gosti su bili bliži pobjedi, imali su dvije sjajne prilike, jednom su pogodili okvir gola, a čak dva gola su ima poništena nakon intervencije VAR-a. Nogometaši Evertona upisali su četvrtu pobjedu u nizu u Premier ligi, te su izbili na drugo mjesto sa dva boda manje od vodećeg Liverpoola, koji u nedjelju dočekuje West Bromwich Albion. Everton je u subotu u gostima dobio Sheffield United s 1-0 pogotkom Gylfija Sigurdssona u 80. minuti.

Sheffield United je i dalje jedini klub u Premier ligi bez pobjede u ovoj sezoni, ostao je na zadnjem mjestu sa dva boda.
Manchester City je kod kuće rutinski svladao Newcastle s 2-0 pogocima lkaya Gündoana (14) i Ferrána Torresa (55), te je sada na petom mjestu, ali još treba odigrati zaostalu utakmicu protiv Aston Ville. REZULTATI:
Leicester City - Manchester United 2-2 (Barnes 31, Tuanzebe 85-ag / Rashford 23, Fernandes 79)
Aston Villa - Crystal Palace 3-0 (Traore 5, Hause 66, El Ghazi 76)
Fulham - Southampton 0-0
Arsenal - Chelsea 3-1 (Lacazette 34-11m, Xhaka 44, Saka 56 / Abraham 85)
Manchester City - Newcastle 2-0 (Gündoan 14, Torres 55)
Sheffield United - Everton 0-1 (Sigurdsson 80)