Ancelotti: Nemam što zamjeriti svojim igračima, o sucu ne želim pričati

27.04.2025.

09:37

Autor: I.Ž.K./HRT

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti
Foto: Borja Suarez / REUTERS

- Bili smo dobri u drugom poluvremenu, bili smo blizu pobjede, no moramo se nastaviti boriti, rekao je trener Real Madrida Carlo Ancelotti nakon poraza od Barcelone u finalu Kupa Kralja. 

- Prvo poluvrijeme je bilo teže, ali bili smo bolji u drugom. Imali smo utakmicu pod kontrolom, a nakon što smo primili drugi gol utakmica se zakomplicirala. Bili smo blizu pobjede, ali moramo se nastaviti boriti. Nemam što zamjeriti svojoj momčadi. Da smo pobijedili ne bi to bio skandal jer smo bili bolji od protivnika u drugom poluvremenu, rekao je Ancelotti na konferenciji za medije nakon utakmice.

- Žao mi je što nismo osvojili Kup, ali nema se tu što kritizirati jer smo dali sve od sebe, dodao je strateg Reala.

Ancelottija su novinari upitali zašto je Kylian Mbappe ušao u igru tek u drugom poluvremenu.

- Odlučio sam ga uvesti u drugom dijelu kad je tempo malo pao. Ušao je, zabio za izjednačenje i imao dosta prilika. Nije mogao izdržati cijelu utakmicu i zato sam ga radije uveo u drugom poluvremenu.

Pobjednički pogodak Barcelone uslijedio je nakon riskantnog dodavanja Luke Modrića.

- Brahim je mislio da će mu Luka dodati loptu na jedan način, a on je umjesto toga odigrao nisko. To su detalji koji ponekad ne znače ništa, a ponekad puno, rekao je Ancelotti.

Na upit o suđenju talijanski strateg je izjavio da ne želi komentirati suđenje.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!